Milyonlarca TL Yatırım Olarak Geri Döndü

GELİ tarafından istimlak edilen Yatağan’a bağlı Yeşilbağcılar Beldesi’nde, Belediye’ye aktarılan yaklaşık 2 Milyon TL’lik istimlak gelirinin beldeye yatırım olarak geri döndüğü öğrenildi. Konu hakkında bilgi aldığımız Belediye Başkanı Ertaf Cicili; “Buna beldemizin imarı için harcanan, Belediyemizin şahsi gelirlerini de eklersek, yapılan yatırımların ciddiyeti ortaya çıkacaktır” dedi.

Milyonlarca TL Yatırım Olarak Geri Döndü
 TKİ Kurumu GELİ Müessese Müdürlüğü tarafından, termik santrallerin kömür ihtiyacını karşılamak amacıyla istimlak edilen Yatağan’a bağlı Yeşilbağcılar Beldesi, Yatağan çevresinin en çağdaş yerleşim birimlerinden biri haline geldi.

Yeşilbağcılar Beldesi’nde, Belediye’ye aktarılan 2 Milyon TL’lik istimlak geliri ile Belediye’nin şahsi gelirlerinden elde edilen meblağların yeni yerleşim alanlarına yatırım olarak geri döndüğü öğrenilirken, konu hakkında bilgi aldığımız Belediye Başkanı Ertaf Cicili; “Yeşilbağcılar Belediyesi olarak çok geniş bir alana yayılan yerleşim alanlarımızda hizmete devam ediyoruz. Son olarak, yeni yerleşim yerinde TOKİ yerleşimi içerisinde bulunan park alanına park hizmet binasının yapımını da tamamladık. Yaklaşık 40.000,00 TL ye mal olan park binası bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. Çevre düzenlemesinin tamamlanmasıyla çağdaş bir görüntü elde edilmiş, vatandaşlarımıza huzurlu bir çevre içerisinde, dinlenme olanağı sağlanmıştır” dedi.

“3 Yılda Çok Şey Değişti”

Ayrıca, Beldeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldığımız Başkan Cicili, söz konusu yatırımların 3 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirildiğinin altını da çizerek; “Beldenin, bir 2009 yılındaki durumuna bakılmalı, bir de 2013 yılındaki durumuna. Bu kadar insanımızın, bir taraftan TOKİ’deki evlerine girmesini sağladık, bir de TOKİ’de evi olmayanları, 4 memur ve 7 işçiyle, konut yapacak arsa üretmek için çaba gösterdik. Bunların dışında hiçbir belediye hizmetini aksatmadan yapmaya çalıştık. Bir tek evi yapmak için bir sürü sıkıntı stres yaşıyorsunuz, oysa biz 1700 nüfuslu bir beldeyi 3 yıl gibi bir sürede taşımayı başardık. Dönemimiz içerisinde TKİ Kurumu Geli Müessesesi Müdürlüğü’nden yaklaşık olarak  2.150.028,61 TL kamulaştırma geliri elde ettik, bunun karşılığında da yaklaşık olarak toplam 2.042.378,84 TL yeni yerleşim yerine yatırım yaptık. Bu yatırımlarla Belediyemize 34.131,67 m² arazi, 6.024,94 m² arsa ve 681 m² hizmet binası ve 2 adet 150,00 m² küçük park ve sağlık hizmet binası ile 2000,00 m² meydan kazandırdık. Ayrıca, 30.000,00 m² yol parke döşemesi yaptık. Belediyemiz eski yerleşimden daha fazla gayrimenkul sahibi olmuştur” dedi.

“Ayrım Yok, Hizmet Var”

Ortaya atılan bazı söylentilerle belde halkı arasında yaratılmaya çalışılan zıtlaşmaya da dikkat çeken Ertaf Cicili; “Zaman zaman değişik söylentiler duyuyoruz; TOKİ’ye hizmet yapılmıyor, yapıldığında da kaliteli olmadığı şeklinde. Biz beldenin kamulaştırılmasından sonra, cenazeleri defin edecek mezarlığı bulunmayan, köyünde kalmak isteyip de yerleşecek, konut yapacak arsa bulunmayan bir beldede insanlarımızı, eşi dostu, akrabası ve arkadaşlarıyla bir arada yaşam olanağı sunma çabasını olağanüstü gayretlerle gösterdik. Birlik, beraberlik, hoşgörü, insanlık ve demokratik sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerimizi sürdürüyoruz; hiçbir yerleşim bölgemizi ve hiçbir vatandaşımızı ayrım yapma gibi bir anlayışımız asla olamamış ve olmayacaktır. Ayrımcılık anlayışıyla yönetim olmaz, olursa orada kaos olur, insanlar rahatsız olur, huzursuz olur. Ama herkesi ve her kesimi kucaklayabilirsek mutluluk olur, huzur olur, sevgi ve hoşgörü olur, biz bu anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Sorumluluklarımızın bilincindeyiz, farkındalık yaratmak istiyoruz, herkesi kucaklayan yönetim anlayışımızla, sosyal ve katılımcı demokrasinin ön planda olduğu belediyeciliğin gelişmesi için tüm gücümüzle çalışacağız.

Parkımız ve park binamız, TOKİ’de yaşayan vatandaşlarımıza, çocuk parkımız da tüm çocuklarımıza ve tüm belde halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2013, 20:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68