Minik Öğrenciden Büyük Destek

Zübeyde Hanım Anaokulu’nda eğitim gören Zeki Doruk Kazıl, engelli vatandaşlara destek olmak amacıyla topladığı mavi kapakları Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in de katıldığı törenle okul yönetimine teslim ederken, Ege Üniversitesi tarafından sona erdirilen mavi kapak toplama kampanyasının pek çok sivil toplum kuruluşu tarafından devam ettirildiği öğrenildi.

Minik Öğrenciden Büyük Destek
 Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye temin edilmesi amacıyla yaklaşık 3 yıl önce Ege Üniversitesi tarafından başlatılan mavi kapak toplama kampanyasının pek çok sivil toplum kuruluşu tarafından devam ettirildiği öğrenilirken, Yatağan Zübeyde Hanım Anaokulu’nda eğitim gören minik Zeki, topladığı mavi kapakları Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in de katıldığı törenle okul yönetimine teslim etti. 
Kapakları uzun süredir topladığını belirten Zeki Doruk Kazıl; “Toplanan mavi kapaklarla engellilere tekerlekli sandalye temin edildiğini öğrendim ve her yerden mavi kapak toplamaya başladım ve topladığım kapakları okuluma teslim ettim. Bu kapaklar sayesinde engelli birinin tekerlikli sandalye sahibi olmasını istiyorum” şeklinde konuşurken, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ise; “Anaokulu çağındaki öğrencilerimizin bu bilince ulaşması çok güzel. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak isteyen Zeki Doruk Kazıl, topladığı mavi kapaklarla bu isteğini gerçekleştirmeye çalışıyor. Kendisini tebrik ediyorum” dedi. 
Bilindiği üzere, söz konusu kampanyayı bir sosyal sorumluluk projesi olarak yaklaşık 3 yıl önce hayata geçiren Ege Üniversitesi bir süre önce kampanyayı sona erdirdiğini açıklamış ve kampanya sayesinde pek çok kişiye tekerlekli sandalye temin edildiği belirtilerek; “Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından başlatılan projemiz geri dönüşüm ve lojistik destek sağlayan firmaların kampanyamızdan çekilmeleri nedeniyle bitmiştir.
 Değerli desteklerinizle bugüne kadar 280 ton kapak toplanmış, 1.739 adet araç teslimi yapılmış, 300 araç ise gönderim aşamasındadır. Projemizle toplamda 2.039 engelli vatandaşımıza fayda sağlanmıştır.
 Yeni talepler karşılanamayacağından gönderilen kapaklar ve sandalye talebi ile gönderilecek sağlık kurulu raporları kabul edilmemektedir” şeklindeki basın açıklamasını yayınlamıştı. 
Ege Üniversitesi tarafından sona erdirilen mavi kapak toplama kampanyasının bazı sivil toplum kuruluşları tarafından devam ettirildiği ve mavi kapakların kabul edildiği öğrenildi.  

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2013, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER