banner80

Minik Öğrencilerden  “Bi Hareketine Bakar Hayat” Kampanyasına Destek

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan ve  “Bi Hareketine Bakar Hayat” mottosuyla yürütülen kampanya çerçevesinde Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, İlçe Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde Yatağan Zübeyde Hanım Anaokulunda bir etkinlik düzenlendi.

Minik Öğrencilerden  “Bi Hareketine Bakar Hayat” Kampanyasına Destek

Öğrencilerde emniyet kemeri takmanın trafik güvenliği açısından önemi konusunda  farkındalığın en üst noktaya taşınması hedeflenen etkinlik kapsamında “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası için kamu spotu video çekimi gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığınca, trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yasal ve yapısal düzenlemelerin yapılması, yol standartlarının yükseltilmesi, denetim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılması gibi atılan birçok önemli adımın yanı sıra kamuoyu farkındalığının en üst noktaya taşınması amacıyla “Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı yeni bir kampanya düzenlendi. 

8 Kasım Pazartesi gününden itibaren kampanya için hazırlanan görseller, 81 il ile eş zamanlı olarak Yatağan İlçesinde billboardlarda ve sosyal medya platformları başta olmak üzere yerel basın yayın organları, kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu otogar, alış veriş merkezleri, otobüs durakları gibi alanlar ile kurumsal iletişim sayfalarında yer almaya başladı. 

Bi Hareketine Bakar Hayat kampanyası kapsamında Yatağan Zübeyde Hanım Anaokulunda düzenlenen etkinlikte trafik polisleri tarafından öğrencilere emniyet kemerinin önemi hakkında bilgilendirme yapıldı. Ardından “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası öğrencilere tanıtıldı. Öğrencilere okul  servis aracında emniyet kemerini nasıl takılacağı uygulamalı olarak gösterildi.

Minik öğrenciler polis abileri ile birlikte kampanyanın sloganı olan Bi Hareketine Bakar Hayat sloganını söylediler ve toplu fotoğraf çekildiler. Etkinlik trafik polis otosu eskortluğunda öğrencilerin  okul servis taşıtı ile uğurlanmaları ile son buldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, “Kaymakamımız Sayın Onur Kökçünün direktifleri ile Bi Hareketine Bakar kampanyasını  öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve toplumun her kesiminden vatandaşlarımıza duyurabilmek ve emniyet kemerinin önemi hakkında farkındalık kazandırmak için İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Yatağan Belediyesi  başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımıza başladık.  İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik şubesi ekiplerimiz öğrencilerimize emniyet kemerinin trafik güvenliği açısından önemi hakkında eğitim verdiler. Onlar aileleri ile birlikte araca bindikleri anda emniyet kemeri takacaklar ve anne babalarını emniyet kemeri takma konusunda uyaracaklar. Hazırlamış olduğumuz kamu spotunu web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşacağız.” Dedi. İlçe Müdürü Alemdar, "Trafikte emniyet kemeri, yaralanmalı kazalarda riski yüzde 60 azaltıyor. Güvenli Trafik bir hareketine bakar." ifadesini kullandı.

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen Yatağan Kaymakamı Onur KÖKÇÜ imzalı yazıda  Kasım ayı boyunca sürecek kampanyanın en etkin şekilde geniş kitlelerle buluşturulabilmesi amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere ilgili birimler arasında gerekli planlama ve koordinasyonun sağlanarak kamuoyu farkındalığını arttırmayı hedefleyen “Bi Hareketine Bakar Hayat” mottosuyla düzenlenen kampanyanın en etkin noktaya taşınmasının önemine değinildi.

Kampanyanın etkin bir şekilde yaygınlaştırılabilmesi için Kasım Ayı boyunca , “Bilgilendirme”, “Kısa Videolar”, “Yaşayarak Görme” etkinlikleri düzenlenecek.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68