Minikler Doyasıya Eğlendi

Zübeyde Hanım Anaokulu öncülüğünde Yatağan’da eğitim veren diğer anaokullarının da katılımıyla dün düzenlenen ‘Çocuk Şenliği ve Festivali’ renkli görüntülere sahne oldu. Dün sabah saat 09:00’da yapılan yürüyüşle başlayan etkinlik, Kaya Köstepen Stadı’ndaki oyunlarla devam etti.

Minikler Doyasıya Eğlendi
 Zübeyde Hanım Anaokulu ve ilçede eğitim veren diğer anaokulları işbirliğinde dün düzenlenen ‘Çocuk Şenliği ve Festivali’ renkli görüntülere sahne oldu. 
Dün sabah saat 08:30’da Yatağan Halk Eğitim Merkezi önünde toplanan minik öğrenciler ve öğretmenlerine öğrenci velileri de eşlik ederken, yapılan yürüyüşe yoğun katılım sağlanması dikkat çekti. 
Yatağan Halk Eğitim Merkezi önünden başlayarak Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Caddesi istikametini takip eden yürüyüş Amfi Tiyatro’da sona erdi. 
Amfi tiyatroda yapılan açılış programı ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Sevda Mutlu’nun konuşmasıyla devam etti. 
Bütün anaokullarıyla işbirliği içinde düzenlenen yürüyüşün okul öncesi eğitim alan öğrenciler için çok önemli olduğuna vurgu yapan Sevda Mutlu; “Bilindiği üzere Zübeyde Hanım Anaokulu olarak her yıl benzer etkinlikler düzenliyoruz. Bu yıl etkinliklerimizi diğer anaokullarıyla birlikte düzenledik. Etkinliğe yoğun katılım olması bizleri mutlu etti. Bu gibi etkinlikler minik öğrencilerimizin sosyal yönünü kuvvetlendirecektir” dedi. 
Sevda Mutlu’nun konuşmasının ardından Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri tarafından sahnelenen halk oyunları gösterisi büyük beğeni toplarken, Sinan Bey Anasınıfı öğrencilerinin şiirleri ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterileri de ilgi çekti. 
Şenliklerin en çok dikkat çeken bölümü ise Yatağan Kaya Köstepen Stadı’nda düzenlenen eğlenceler oldu. 
Özel bir organizasyon şirketi tarafından hazırlanan program kapsamında palyaçolar ve şişme oyun alanları miniklerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2013, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER