banner80

Minikler “Yeşil METEM” İçin 25 Ağaç Dikti

Yatağan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Uygulamalı Anasınıfı öğrencileri, Yeşil METEM Projesi kapsamında okul bahçesine 25 adet ağaç fidanı dikti.

Minikler “Yeşil METEM” İçin 25 Ağaç Dikti
 Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yatağan Belediye Başkanlığı ve Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında, yeni hizmet binasında faaliyete geçtiği günden beri, bahçesine 617 ağaç fidanın dikildiği Yatağan METEM’de son olarak “Yeşil METEM Projesi” kapsamında METEM Uygulamalı Anasınıfı’nda öğrenim gören 32 minik öğrenci tarafından okul bahçesine 25 adet ıhlamur ve çam ağacı fidanı dikildi.

Kuzey Yarım Küre'de ilkbahar ekinoksunun yaşandığı gün olması nedeniyle baharın ilk günü olduğuna inanılarak birçok ülkede kutlanan 20 Mart günü gerçekleştirilen fidan dikim törenine, Yatağan METEM Müdürü Aykut Turgut, Anasınıfı Bölüm Şefi Nur Aydoğdu, Anasınıfı öğretmenleri Behice Karain ve Nevin Çoban ile Çocuk Gelişim Öğretmeni Gülşah Tel’in de katıldı. Etkinlikte, METEM bahçesine 32 minik öğrenci tarafından 25 adet ıhlamur ve çam ağacı dikildi.

Anasınıfı öğretmenleri tarafından öğrencilere ağaç sevgisini aşılamak ve ağacın insan yaşamındaki önemini öğretmek amacıyla uygulamalı bir şekilde ders gerçekleştirdiklerini belirten Okul Müdürü Aykut Turgut, AA muhabirine yaptığı açıklamada; “Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yatağan Belediye Başkanlığı ve Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında, öğretmen ve öğrencilerimizin çabalarıyla okulumuzun bahçesine yaklaşık 1.5 yıldır 617 ağaç fidanı dikildi. Bu projeye ek olarak biz de okul öğretmen ve öğrencilerimizle Yeşil METEM Projesi’ni hayata geçirdik ve ilk olarak da anasınıfı öğrencilerimizle okulumuz bahçesine 25 ağaç fidanı diktik. Fidanları temin etmemizde bizlere destek olan Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’ne ve projenin hayata geçmesinde çaba sarf eden öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68