Miniklerden Beyin Fırtınası

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası nedeniyle Yatağan'da düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Haftası Satranç Turnuvası dün Belediye Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda başladı. İlk ve ortaokullardan toplam 176 sporcunun katıldığı turnuvanın bugün de devam edeceği öğrenilirken, İlçe Satranç Temsilcisi Kutlu Can; “İlk ve ortaokullar arasında düzenlenen satranç turnuvası geleceğin başarılı sporcularının Yatağan'dan çıkabilmesi için çok önemli” dedi.

Miniklerden Beyin Fırtınası
 19 Mayıs Gençlik Haftası nedeniyle Yatağan'da düzenlenen satranç turnuvası dün Belediye Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda başladı. 
Dün başlayan turnuvanın bugün akşam saatlerine kadar devam edeceği öğrenilirken, turnuvanın hakem heyetini Yatağan İlçe Satranç Temsilcisi Kutlu Can'ın yanı sıra İsmail Karaoğlan ve Soner Yılmaz isimli öğretmenler oluşturdu. 
Yatağan'da eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerinden oluşan toplam 176 sporcunun katıldığı turnuvaya öğrenci velileri de yoğun ilgi gösterdi. 
Turnuva hakkında bilgi aldığımız İlçe Satranç Temsilcisi Kutlu Can; “Bilindiği üzere 19 Mayıs Gençlik Haftası nedeniyle yurt genelinde olduğu gibi Muğla merkez ve bağlı ilçelerde satranç turnuvaları düzenlendi. 
Bu kapsamda Yatağan turnuvasının startını ise bugün (dün) verdik. 
Turnuvaya ilk ve ortaokullardan toplam 176 sporcunun katılması Yatağan'ın satrançta marka haline geldiğini gösteriyor. Çünkü pek çok il ve ilçede bu rakamlara ulaşmak çok kolay değil. Ayrıca öğrenci velilerimizde satranç sporunun önemini kavramış durumda. 
Bunda ilçe dışında elde edilen dereceler de önemli rol oynuyor. İlk ve ortaokullar arasında düzenlenen satranç turnuvası geleceğin başarılı sporcularının Yatağan'dan çıkabilmesi için çok önemli.
Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER