Miniklerden İtfaiyeye ziyaret

İtfaiye Haftası nedeniyle Özel Düşler Bahçesi Kreşi’nde eğitim gören minikler Yatağan Belediyesi İtfaiyesini ziyaret ederek küçük bir tatbikat gerçekleştirdiler. Ziyarette Belediye Başkanı Haşmet Işık’ın torunu Haşmet Efe itfaiyeci kostümü giyerken dedesi de torununa itfaiyeci bareti takarak eşlik etti.

Miniklerden İtfaiyeye ziyaret
 Yatağan Özel Düşler Bahçesi Kreşi’nin Gökkuşağı, Kelebekler ve Papatyalar sınıflarında eğitim gören minikler öğretmenleri ile birlikte Yatağan Belediyesi İtfaiyesini ziyaret ederek İtfaiyeci amcalarının günlerini kutladılar. Yangınlar ve itfaiye araçları konusunda oldukça meraklı oldukları gözlemlenen miniklere küçük bir tatbikat yaptırılarak yangın söndürme teknikleri gösterildi. Alev havuzunda yakılan ateşe yangın söndürme tüpü ile nasıl müdahale edileceğinin gösterildiği tatbikatta miniklerde itfaiyeci amcalarıyla birlikte alevlere müdahale etti.

Yatağan Belediyesi İtfaiye Onbaşı Hakan Gören tarafından minik öğrencilere evlerinde yangınlara karşı dikkat etmeleri konusunda bilgiler verilirken, çeşitli ikramlarda da bulunuldu. Minik öğrenciler kendileri tarafından hazırlanan ve üzerinden el yapılarının boyalarla basılı olduğu bir Atatürk posterini Başkan Işık’a hediye ettiler. Işık miniklerden aldığı hediyeyi çerçeveleterek orasına asacağını ve en kısa sürede kendilerini okullarında ziyaret edeceğini söyledi. Kreş öğrencileri arasında bulunan Başkan Işık’ın torunu Haşmet Efe üzerindeki itfaiyeci kostümü ile ziyarete gelirken Başkan Işık’ta itfaiyeci bareti takarak torununa eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2013, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68