Miniklere “kütüphane aşkı” aşılanıyor

Yatağan Özel Düşler Bahçesi kreşi öğrencileri, 30 Mart-5 Nisan Kütüphaneler Haftası nedeniyle Yatağan Belediyesi Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ettiler.

Miniklere “kütüphane aşkı” aşılanıyor
 Yatağan Özel Düşler Bahçesi kreşi öğrencileri, 30 Mart-5 Nisan Kütüphaneler Haftası nedeniyle Yatağan Belediyesi Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ettiler. Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz ve kütüphane sorumlusu Habibe Pala, ziyarete gelen minik öğrencilere kütüphanelerle ilgili bilgi verdi.

Bu yıl 30 Mart – 05 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kütüphane Haftası nedeniyle, Yatağan Özel Düşler Bahçesi Kreşi’nin 32 öğrencisi, beraberinde kreşin kurucu müdürü Ferda Balcı Kavak ve öğretmenleriyle birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, heyeti Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz karşıladı.

Oğuz, ziyarete gelen minik öğrencilere tek tek ilgilenerek kütüphanelerle ilgili bilgi verdi. Kütüphane Haftası’nın amacının, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmek olduğunu ifade eden Oğuz, daha sonra öğrencilere meyve suyu ve bisküvi ikram etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95