Miniklere Özel Tören

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Haftası Satranç Turnuvası’na katılan anaokulu çağındaki minik sporcular için Zübeyde Hanım Anaokulu’nda ödül töreni düzenlendi ve bütün öğrenciler madalyayla ödüllendirildi.

Miniklere Özel Tören
 19 Mayıs Gençlik Haftası nedeniyle Yatağan’da düzenlenen satranç turnuvasının sona ermesinin ardından turnuvaya katılan anaokulu çağındaki minikler için özel tören düzenlendi. 
Zübeyde Hanım Anaokulu’nda düzenlenen törene, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra Yatağan Garnizon ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Göksel Söylemez, Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal, AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz ve bazı okul müdürleri katılırken, minik öğrencilerin madalyaları Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal tarafından dağıtıldı. 
Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Sevda Mutlu; “İlçemizde düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Haftası Satranç Turnuvası’na okulumuz öğrencilerinin de katılımı sağlandı. 
Satranç sporu çocukların gelişiminde çok önemli” ifadelerini kullanırken, İlçe Satranç Temsilcisi Kutlu Can; “Yatağan’ın satranç sporundaki gelişimi hızla devam ediyor. 19 Mayıs Gençlik Satranç Turnuvası’na katılımın yoğun olması da mutluluk verici. Aynı şekilde anaokulu çağındaki minik öğrencilerimiz için de ‘Miniminicikler’ klasmanı açtık. Kendileri için düzenlediğimiz özel tören onların satranca olan ilgisinin artarak devem etmesi için önemli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2013, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER