Moloz dökene ceza kapıda!

Sokak aralarına moloz dökenlerle ilgili olarak çalışma başlatacaklarını belirten Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, moloz dökenlere cezai yaptırımlar uygulayacaklarını söyledi.

Moloz dökene ceza kapıda!
 Doğalgazın Yatağan’a ulaşmasına sayılı günler kala, doğalgaz altyapıları evlere döşenmeye devam ediyor. Evlerde yapılan altyapı çalışmalarının yanı sıra yapılan tadilatlarla birlikte oluşan tadilatların sokak aralarına bırakılması vatandaşların tepkisini çekiyor.

Oluşturduğu çevre kirliliğinin yanı sıra araçların geçişlerini de zorlaştıran molozların toplanma işinin belediyenin görevleri arasında yer almadığını belirten Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet, bu konuda belediyeye çok sayıda şikâyet geldiğini söyledi.

Doğalgaz altyapısının döşenmesi nedeniyle çıkan molozların yanı sıra çok sayıda malzemenin sokak aralarına bırakıldığını kaydeden Işık, şöyle konuştu:

“Doğalgaz döşeme işlemleri sırasında molozlar sokak ortasına bırakılmaktadır. Bu durum çevreyi kirlettiği gibi hoş olmayan görüntülere de sebep olmaktadır. Belediyenin görevi çöp toplamaktır, molozları toplamak belediyenin görevleri arasında yer almaz. Bu şekilde sokak aralarına moloz döken kişilerle ilgili yasal işlem başlatılacaktır. Evlerimizi nasıl temiz tutuyorsak, müşterek kullandığımız sokakları ve caddeleri de temiz tutmalıyız. Bu konuda herkesin hassas davranmasını diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir  mert
kadir mert - 7 yıl Önce

doğalgaz firmaları evlerde veya iş yerlerinden çıkan molozları temi,zlemesi gerekir.belediyenin görevi bu molozları almak değildir.para kazanan firmalar molozlarını temizlemek zorundadırlar.bazı firmalar belediyeyi zor durumda bırakmak istiyor

ali
ali - 7 yıl Önce

doğalgaz firmaları belki belediyeye ödeme yapmışlardır. belediye ile yaptıkları bir antlaşma varsa görmek lazım.

SIRADAKİ HABER

banner68