Müftü Çetmi’den “Peygamberimiz ve Aile” konferansı

Yatağan ilçesinde, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans verildi.

Müftü Çetmi’den “Peygamberimiz ve Aile” konferansı

Yatağan ilçesinde, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Yatağan Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yatağan Şubesi işbirliğiyle Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesislerinde, program düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Vaizi Veysel Turhan, “Her yıl 12 Rebiülevvel’de başlayan, Miladi Takvime göre de 8 Kasım’da başlayıp 15 Kasım’a kadar geçen sürede, Mevlid-i Nebi Haftası olarak değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle 8 Kasım cuma günü, cuma namazı öncesi bu günün önemine binaen program icra edilmiştir. Yine öğleden sonra Yeni Mahalle Camimizde bayanlara yönelik kandil programı icra edildi. Yine aynı günün akşamında bütün camilerimizde kandil programı gerçekleştirildi. Bu vesileyle bu haftanın önemine binaen ve Peygamber Efendimizin ‘Kıyamet sabahı bile olsa elinizde bir fidan varsa hemen onu dikin’ diye buyurarak bize bir müjde vermiştir. Yine bu doğrultuda, bu müjdeye nail olmak amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde 11 milyon fidan dikmek üzere program icra ettik. Bu akşam da, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her sene farklı bir konuya dikkat çekmesi amacıyla bir takım konulara temas edilecektir” diye konuştu.

Program, Yatağan Müftüsü Durmuş Ali Çetmi konuşmacı olarak katıldığı “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans ile sona erdi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68