Müftülüğün hizmet içi eğitime katılanlara belgeleri dağıtıldı

Yatağan Müftülüğü tarafından düzenlenen Kuran-ı Kerim hizmet içi eğitim kursuna katılanlara, düzenlenen törenle belgeleri dağıtıldı.

Müftülüğün hizmet içi eğitime katılanlara belgeleri dağıtıldı
 Yatağan Müftülüğü’nün hizmet içi eğitim programında yer alan ve Kuran-ı Kerim’i daha iyi okuma, bilgileri tazeleme, tecvid kaidelerini uygulamalı şekilde icra etmek ve namazın usule uygun şekilde icralarının işlendiği Kuran-ı Kerim hizmet içi eğitim kursu, 19 Ekim tarihinde başlayıp 9 Aralık tarihinde sona erdi.

Rehber öğretici Merkez Aşağı Cami Müezzini Süleyman Bayram tarafından verilen kursa 13 personel katılırken, eğitimler 160 saatte verildi.

Öte yandan, kurs sırasında, çeşitli sosyal etkinlikler düzenlenerek, din görevlilerinin arasındaki kaynaşmanın artırılması sağlandı.

İlçe Müftülüğünde düzenlenen törene, Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, ilçe eski müftüsü Servet Aydın ve din görevlileri katıldı.

Tören sırasında, hizmet içi eğitimlerin önemine vurgu yapan Yılmaz, Yatağan İlçe Müftülüğü olarak daha başarılı çalışmalara imza atabilmek için hizmet içi eğitimlerin süreceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68