Müftülük personelinden kan bağışına destek

Yatağan ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Müftülüğü personeli, Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.

Müftülük personelinden kan bağışına destek
Yatağan Müftülüğü personeli, İlçe Otobüs Terminali içerisine kurulan kan alma standına giderek kan bağışında bulundu.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen kan bağışına İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz ve müftülük personeli katıldı. Kan bağışına destek veren vatandaşlara, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarından Doç. Dr. Halil Altuntaş’ın “Duayı Anlamak” adlı kitabı hediye edildi.

İlçe Müftüsü Yılmaz, konuyla ilgili olarak, “Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Sevgili Peygamberimiz (SAV) bir hadisi şeriflerinde ‘İki nimet vardır ki, insanlar bunun kıymetini çok bilmezler. Biri boş vakit diğeri de sıhhat, sağlık’ diyor. Bir başka hadislerinde de, hastalık gelmeden sağlığın önemine dikkat çekiyor. Bu manada kan vermek insan sağlığı için son derece önemli. Dinimiz her fırsatta bunu teşvik ediyor. Sevgili Peygamberimizin hacamat yaptırdığını, bunu tavsiye ettiğini biliyoruz. Bu günümüzde de yapılan bir uygulama. Biz özellikle Kutlu Doğum Haftasında hem Kızılay’ımıza destek olmak, hem de bu manada sağlığımız için de son derece önemli olduğunu düşündüğümüzden kan bağışında bulunuyoruz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95