Müftülükten “İnsanı yüceltmek için gelin birlik olalım” konferansı

Her yıl 13-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, Yatağan Müftülüğü tarafından düzenlenen konferans ile sürdü.

Müftülükten “İnsanı yüceltmek için gelin birlik olalım” konferansı
 Düzenlenen etkinliğe, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Bu yıl “İnsanı yüceltmek için gelin birlik olalım” adı altında Yatağan Müftülüğü Diyanet Vakfı, Ensar Vakfı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Memur-Sen, iş birliği ile düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

Etkinlik, Kur’an tilaveti, slâyt sunumu, Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz’ın açılış konuşması,  Merkez Yeni Mahalle Camisi Gençlik Kolları ekibinin ilahi dinletisi, Yatağan İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin şiir ve ilahi okuması, Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı Sabri Akpolat’ın konuşmaları,   Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ilgili kişilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi. Yatağan  Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe katılanlara, girişte karanfil ve dini kitaplar dağıtıldı.

Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı açılış konuşmasında; “Bugün Peygamber Efendimizi hep birlikte anıyoruz. Hz. Peygamber Efendimizi her yıl bir konu ile anıyoruz. Bu yılki temamızın adı ‘İnsanı yüceltmek için gelin birlik olalım.’ Bu günlerde gerçekten birlikte olmaya, sevgiye, saygıya, çok ihtiyacımız var.  Çünkü bağlarımız kopmaya başladı.” dedi.

Etkinlik, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Sabri Akpolat’ın konferansı ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95