Müftülükten Kadir Gecesi Programı

Kur’an-ı Kerim`in indirilmeye başlandığı ve “Bin aydan daha hayırlı” olarak kabul edilen Kadir Gecesi’nde Yatağan Müftülüğü tarafından Kadir Gecesi programı düzenlendi.

Müftülükten Kadir Gecesi Programı
 Yatağan’ın birçok camisinde yapılan programlara vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdi. Müftülüğün organize ettiği Kadir Gecesi programı ise YEAŞ Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Kadın ve çocukların da ilgi gösterdiği programa, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program sırasında konuşan Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, ““Bu geceyi aydınlatan, zamanı, mekanı, Mekke’yi, Peygamberimizi mübarek kılan Kur’an’dır. Kur’an gelmeden önce elbette Peygamber de bilmiyordu. Çünkü 40 yıl boyunca bilseydi 20 yaşında başlardı bu vazifeye. Gençlik yaşında başlamayıp 40 yaşında başladığına göre, ilk vahiyi Hira Dağı’nda aldığına göre, O’nu bekleten, O’nu adet o güne hazırlayan Rabbi vardı. Onu en büyük imtihanlardan geçirdi ama O hayatı boyunca da, kıyamet gününde de hep ümmeti diyecek, hep bizler için göz yaşı dökmüştür ve insanlığa rehber olmuştur. Allah bizleri, en büyük kılavuzu Peygamberimizin yolundan ayırmasın. Vahiy haritası Kur’an ile gönüllerimizi inşa eylesin ve en büyük pusula akıl pusulası ile tefekkür edenlerden eylesin” dedi.

Kurraların Kur’an-ı Kerim tilaveti, okunan ilahiler ve kasidelerle süren programa gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2014, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68