Müftülükten Mevlid Kandili özel programı

Yatağan İlçe Müftülüğü, Mevlid Kandili nedeniyle özel bir program düzenledi. İlahi dinletileri ve konferanstan oluşan programa, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Müftülükten Mevlid Kandili özel programı
HABERİN GALERİSİ
Mevlid Kandili

Mevlid Kandili

 Yatağan İlçe Müftülüğü’nün Mevlid Kandili nedeniyle Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Miniklerin ve büyüklerin söylediği ilahilerle süren programın açılış konuşmasını Yatağan İlçe Müftüsü Şehabettin Yılmaz yaptı.

Yılmaz, Hz. Muhammed ile gelen vahiy ışığında gönüllerin aydınlanmasını dileyerek, Hz. Muhammed’in rahmet ve merhamet peygamberi olduğunu söyledi.

İslam aleminin kan ağladığını ifade eden Yılmaz, “O’nun rahmet mesajlarını anlayamadık. Hz. Peygamberimizi temsil edemedik. İman, akıl ve hikmetten uzak terör şebekeleri, DAEŞ gibi, O’nun yüce ismini sözde bayraklarına nakşederek insanları öldürmesi, Danimarka’daki karikatüristlerin zalimliklerinden daha fazladır. İslam’a en büyük zararı bunlar vermiştir” Şeklinde konuştu.

Yılmaz’ın ardından, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Selim Arık tarafından “Hz. Peygamber’i anlamak” adlı konferans düzenlendi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68