banner80

Müftülükten Yatağanlılara İftar Yemeği

Yatağan Müftlüğü, ramazan ayı dolayısıyla Yatağanlılara iftar yemeği verdi.

Müftülükten Yatağanlılara İftar Yemeği
 Yatağan Belediyesi tarafından Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda düzenlenen iftar sofrası etkinlikleri devam ediyor. Her gün başka bir kurum ve kuruluş tarafından dağıtılan iftar yemeği kervanına Yatağan Müftlüğü de katıldı.

Yatağan Müftülüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğine, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, içerisinde Suriyeli mültecilerin de bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Merkez Aşağı Camii Müezzini Süleyman Bayram’ın okuduğu ezanın ardından programa katılanlar oruçlarını açarken, program süresince ilahi dinletisi sunuldu.

Programda konuşan Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, yaptığı konuşmada; “Rahmeti, affı, mağfireti bol olan bir ayı da idrak etmenin ve bu ayda da öne çıkarılan zamanımızın en büyük hastalığı, yalnızlık hastalığına karşı, dayanışmanın, kaynaşmanın, kardeşlik anlayışının güçlenmesi için, bu ramazanı başlangıç yapıp da kimse kimsesiz kalmasın, kimse yalnız kalmasın diye bu ramazanda “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın” temasıyla hareket ediyoruz.

Daha dün 200’ü aşkın yavrumuz, Gazze’de sahil şeridinde top oynarken bombardıman altında öldürülüyor. Hunharca katlediliyor ve şehit ediliyor. Öbür tarafta, dünyanın çeşitli yerlerinde açlık kol geziyor. Bazı yerlerde ahlaki yozlaşma almış başını gidiyor. Bu bakımdan biz insanoğlunun, Peygamberimizin şu mesajını bir kez daha düşünmeye ihtiyacı var, o da şudur; Ey insanlar, ne olursanız olunuz hepiniz Adem’densiniz, Adem topraktandır. Kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur. Allah sizin kalplerinize bakacak. Gönüllerinizdeki sevgiye bakacak. Gönüllerinizdeki hoşgörüye bakacak. Allah’ın en güzel isimlerinden birisi de Kadir Gecesi’nde öğrettiği, Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri affetsin diye dua edeceğiz inşallah. Sokaktaki yetim kalmış çocuklarımız, sevgi evlerinde yaşayan 12 bin yetim çocuğumuz, huzurevlerinde yaşayan 20 bini aşkın büyüğümüz, hep sizi bekliyor. Onları ihmal etmeyelim. Siz ziyaret ederseniz sizi de ziyaret edenler bol olur. Bu vesile ile hepinize bu iftarı onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Program sonunda, Emekli Din Görevlisi Bünyamin İnce tarafında dua okundu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2014, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
gm
gm - 7 yıl Önce

masaların çoğu boş neden acaba

SIRADAKİ HABER

banner68