Muğla Barosu’na Yatağanlı Başkan

Muğla Barosu Başkanlığı seçimini Yatağanlı Avukat Cumhur Uzun kazandı.

Muğla Barosu’na Yatağanlı Başkan
 Üç adayın yarıştığı seçimde, kesin olmayan sonuçlara göre Av. Cumhur Uzun 367 oy alırken, diğer adaylar Av. Leyla Bişen 285, Musa Doğan ise 146 oy alabildi.

Muğla Adliye Sarayı Baro Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seçimlerde avukatlar, baro başkanı, yönetim kurulu, disiplin ve denetleme kurulları ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) delegelerinden oluşan asil ve yedek isimleri belirlemek için sandık başına gitti. Oy kullanma işlemi sabah saat 09.00'da başlayıp, saat 17.00'da sona erdi. Yapılan sayım sonucunda kullanılan 798 oyun 367'sini alan Av. Cumhur Uzun Muğla Barosu'nun yeni başkanı seçilirken, adaylardan Av. Leyla Bişen, 285, Musa Doğan ise 146 oy alabildi.

Sonuçların açıklanmasının ardından iki dönem Muğla Baro Başkanlığı görevini yürüten Av. Mustafa İlker Gürkan üç adayı tebrik etti.

Meslektaşlarına yönelik kısa bir teşekkür konuşması yapan Muğla'nın yeni Baro Başkanı Av. Cumhur Uzun ise bir süreci geride bırakıp yeni bir sürece başladıklarını ifade ederek, kendilerine olan güvene layık olacaklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali akçay
ali akçay - 7 yıl Önce

tebrik ederim cumhur bey...çalışmalarınızda başarılar dilerim.

YÜCEL MÜFİDE AYAZ
YÜCEL MÜFİDE AYAZ - 7 yıl Önce

tebri̇k ederi̇z cumhur bey

YÜCEL MÜFİDE AYAZ
YÜCEL MÜFİDE AYAZ - 7 yıl Önce

tebri̇k ederi̇z cumhur bey

ayhan özdemir
ayhan özdemir - 7 yıl Önce

av.cumhur uzun'u tebrik ediyor başarılar diliyorum

enver akcan
enver akcan - 7 yıl Önce

tarihi oldukca şerefli ve egenin önemli barolarından biri olan muğla barosuna yatağanlı bir avukatın seçilmesini kutluyor ve cumhur uzun beyfendiye başarılar diliyorum.
ne garip bir tecelli ki; yatağanı kandıran bir odabaşından şimdi yatağanın haklarını sonuna kadar savunacak bir değerli başkana geçmek muğla barosu için oldukca güzel bir sonuçtur ! editörlere saygılarımla !

enver akcan
enver akcan - 7 yıl Önce

muğla barsuna yenibir başkan seçildi... tebrik de ettik...ancak sabık başkan i.mustafa sanırım kendini hala muğla barosunun başkanı sanıyor...sosyal medyaya ait bir formatda odabaşı gibi beyanatlar sözler veriyor... biraz garip değilmi? yeni başkanın buna bir tepkisi yokmudur... vaya i.mustafa oyuncağı elinden alınmış çocuk modunamı girmiştirde... bu arızaya sebep olmaktadır.. editörlere saygılarımızla !

SIRADAKİ HABER

banner68