Muğla basını, Çiçek ve Okur ile bir araya geldi

Muğla’da faaliyet gösteren gazeteciler ve medya patronları, Muğla Basın, Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü’nün düzenlediği kahvaltılı toplantıda, Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla Basın, Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Cavit Okur ile görüştü.

Muğla basını, Çiçek ve Okur ile bir araya geldi
 Muğla Basın, Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü, çalışmaları ve kurumdaki yenilikler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kahvaltı ile başlayan program, konuşmalar ve basın mensuplarının sorunlarının dinlenmesiyle sürdü.

Muğla Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya, Muğla Valisi Amir Çiçek, Basın, Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Cavit Okur, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan, Muğla genelinde faaliyet gösteren gazeteciler ve medya patronları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Basın, Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Cavit Okur, toplantıya katılan başta Vali Çiçek ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Muğla’nın çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren basın mensuplarını Basın, Yayın ve Enformasyon Müdürlüğü olarak bir araya getirerek, hem onları bir araya getirmek hem de kurumun çalışmaları hakkında bilgiler vermek istediklerini vurgulayan Okur, kurumlarının yerel basının güçlenmesi için elinden gelen gayreti gösterdiğini kaydetti.

Türkiye’nin bazı yerlerinde yerel basının, neredeyse ulusal basınla yarışacak seviyelere geldiğini belirten Okur, sorumluluk bölgeleri olan Muğla, Aydın ve Denizli’de de ulusal basınla yarışacak gazetelerin olmasını dilediğini ifade ederek, “Arkadaşlarımızın, ilkeli, düzenli ve hakikaten topluma faydalı gazetecilik yaptıklarına inanıyorum. Bundan sonra da inşallah bundan şaşmayacaklarını, ilimize, memleketimize zararlı olan yayınları yapmayacaklarına eminim. Zaten şuana kadar da yapmamışlardır. İlkeli ve ahlaklı yayın, bizim temel esasımız olmalıdır” şeklinde konuştu.

Yerel basını oluşturan muhabir, köşe yazarı ve medya sahiplerinin, yerel yönetimlerin dinamiği ve gücüne önemli katkılar sağladığını dile getiren Muğla Valisi Amir Çiçek ise, yerel basının imkanları yetersizse onlara imkan sağlamak için Muğla Valiliği olarak çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Gazetecilerin, yöneticilerin aynası olduğunu belirten Çiçek, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Basın, yaptığımız işlerde, doğru veya yanlış, iyi ya da kötü, kamuoyunda algı oluşturabilecek en önemli kuruluştur. Bu nedenle, arkadaşlarımızın çalışmaları bizler için önemlidir. Kamu yöneticilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, kurumlarıyla ilgili haber yapılmaması, ne olur ne olmaz, başarılı taraflarımı yazmaz düşüncesiyle, basından kaçan yöneticiler başarılı olamaz. Yöneticiler eleştirilecek tabi, hatalar bulunacak. Hatalar bulundu diye, bir medya kuruluşundaki arkadaşı suçlamak, benim ve benimle birlikte çalışan arkadaşların misyonu değildir. Ama ayna ise ayna farklı göstermez. Ayna, olduğu gibi gösterir. Aynayı kişi kendine göre ayarlayamaz. Bu nedenle yerelde ve ulusal basında çalışan arkadaşlarımızı, bu iyi niyetle, etik kurallarıyla ilkeli olarak çalıştıklarına inanıyoruz.”

Konuşmaların ardından söz alan basın mensupları, Vali Çiçek ve Okur’a, mesleklerini icra ederken yaşadıkları sorunları anlatarak, bu konuda kendilerinden destek istedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95