MUĞLA BİRİNCİSİ YATAĞAN FEM'DEN

2013 yılı 8. Sınıf Seviye Belirleme Sınavı'nda Muğla Özel Piri Reis Koleji ve Yatağan FEM Dershanesi 8'inci sınıf öğrencisi İbrahim Kağan Bayat, Muğla Birincisi oldu. İbrahim Kağan Bayat Türkiye genelinde ise 61'inci sırada yer aldı.

MUĞLA BİRİNCİSİ YATAĞAN FEM'DEN
 Muğla Özel Piri Reis Koleji ve Yatağan FEM Dershanesi öğrencisi, Yatağan Mahmut Yanar Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli Hemşire Sultan Bayat ve Milas'ta görevli aile hekimi Dr. Bekir Bayat'ın oğlu İbrahim Kağan Bayat, Ortaöğretim Yerleştirme Puanı 498,16 (500 puan üzerinden) ile il birincisi ve Türkiye 61'incisi oldu.

Yatağan FEM Dershanesi Müdürü Mustafa Kan başarının sürpriz olmadığını belirterek; “Öğrencimizin bu başarıyı elde etmesi plânlı çalışma, okul ve dershane uyumunun neticesidir. Kurumumuzda gelişen tekonolojiyi yakından takip ederek akılla tahtalar ile öğrencilerimize eğitim veriyoruz. Bizlerin ve öğrencilerimizin özverili çalışması ile kurumlarımızda başarı gelenek haline geldi. Öğrencimiz bu sınavda Ortaöğretime Yerleştirme Puanı olarak 498,16 puan aldı. Bu puan ile kendisi il başarı sıralamasında 1'inci, Genel başarı sıralamasında ise 61'inci sırada yer aldı. Bu sonuç ile dershanemizde başarı gelenek haline geldiği ortadadır. FEM ailesi olarak öğrencimize bundan sonraki eğitim hayatında başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Anne Sultan Sultan Bayat ve Baba Dr. Bekir Bayat ise; “Çocuğumuz bu başarıyı elde ettiği için son derece mutluyuz. Oğlumuzun bu başarısında emeği geçen tüm öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Bu başarı özverili bir çalışmanın, sağlam bir zeminin sonucudur. 8 yıllık çalışmasının karşılığını aldı. Oğlumuzun üniversite sınavında da aynı başarıyı göstereceğine inanıyoruz” dediler.

Yatağan FEM Dershanesi Mü-dürü Mustafa Kan tarafından OYP 498,16 ile Muğla 1'incisi ve Genel Başarı Sırası'nda ise Türkiye 61'in-cisi olan İbrahim Kağan Bayat'a tablet bilgisayar hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2013, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER