Muğla Eczacı Odası’ndan moral yemeği

Muğla’daki yangın felaketinde özverili bir şekilde çalışan eczacılara ve eczane teknisyenlerine moral yemeği düzenlendi. Yemekte konuşan, 32. Muğla Eczacı Odası Başkanı Ecz. Kadir Serkan Tekin, “Siz eczalarımız raflarınız boşalttınız. Biz de o poşetlere bakmaksızın sahada dağıttık. Sizinle gurur duyuyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Saygıdeğer eczacılarımızın gönlünün zenginliğine şahit olduk. Bu zenginliği bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Muğla Eczacı Odası’ndan moral yemeği

Türk Eczacılar Birliğine bağlı 32. Muğla Eczacı Odası, Muğla’da meydana gelen yangını süresince özverili bir şekilde çalışan eczacılara ve eczane teknisyenlerine moral yemeği düzenledi. Rota Steakhouse’daki etkinliğine, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Sağlık Müdürü İskender Gencer, Muğla Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Muğla Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Türk Eczacılar Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Başkanı Ecz. Mehmet Sait Yücel, 21. Bölge Aydın Eczacı Odası Başkanı Ecz. Sefa Kararslan, 32. Muğla Eczacı Odası Başkanı Ecz. Kadir Serkan Tekin ve Muğla’da yangın süresince sahada aktif olarak zaman mevhumu olamadan çalışan eczacılar ve eczane teknisyenleri katıldı.

Moral yemeğinde konuşan 32. Muğla Eczacı Odası Başkanı Ecz. Kadir Serkan Tekin, yangında felaketinde gerek ekiplere gerek yöre halkına her türlü desteği veren meslektaşlarına teşekkür etti. Ecz. Kadir Serkan Tekin, “Muğla Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık müdürlüğü, ilçe sağlık müdürlüğü ecza deposu ve kooperatiflerine, oda başkanlarına koordinede destek olan herkese teşekkür ederiz.  Bizi en çok yoran sosyal medyadaki bilgi kirliliğiydi. Bizi yangınla mücadele yormadı, bizi yoran bilgi kirliliğiydi. Hiçbir şeyimiz eksik değildi, her şey tamdı.  Güzel bir mücadele örneği gösterdik. Bütün sağlık ekipler özverili bir şekilde elinden geleni yaptı. Herkes üzerine düşenin fazlasını yaptı. Hep beraberdik, emniyetle, sağlık ekipleriyle bir güzellik varsa sağlık alanında hiçbir kötü bir şekilde bir şey yaşamadık. Özellikle genel başkanımız hiçbir şeyimizi ikiletmedi. Ona ayrıca teşekkür ediyorum.  Siz eczalarımız raflarınız boşalttınız. Biz de o poşetlere bakmaksızın sahada dağıttık. Sizinle gurur duyuyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Koordinasyonda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Erdoğan ÇOLAK " Yangının ilk gününden itibaren Muğla Eczacı Odası Başkanımız Ecz. Kadir Serkan TEKİN ile koordineli bir şekilde sahadaki ihtiyacları belirleyerek gidermek için elimizden geleni yaptık. Bu afette çalışan tüm eczacılarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer, "Göreve başladığımız ilk günden buyana Muğla Eczacı Odası ile birlikte her konuda istişare içinde çalıştık. Müdürlüğümüz için her zaman sonuna kadar açık bir kapı oldular. Tüm yönetim kuruluna ve üyelerine teşekkürlerimizi sunarım" dedi

Muğla Valisi Orhan Tavlı yaptığı konuşmada, pandemiyle mücadelede ve de orman yangınlarıyla mücadelede canla başla çalışan eczacılara teşekkür etti. Vali Tavlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemi ile mücadele döneminde ve yangın döneminde canla başla çalışan eczacılarımıza teşekkür ediyorum. Bölgemizdeki yangın afetinin yaşanmasında çok değişik faktörler bir arada oldu. Yangın sürecinde, Muğla’mızda hayatını kaybeden vatandaşlarınıza rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Afet sürecinde başta orman teşkilatı çalışanlarıyla, bütün itfaiyecilerimizle ve özellikle Muğlalılara birlikte afetin üstesinden geldik. Bu mücadelede sağlık ekipleri destansı bir mücadele verdi. Başta Muğlalı eczacıları yakinen takip ettim gördüm. Topyekûn Muğlalıların yanında oldunuz. Hepinize çok teşekkür ederim. Devletimiz de güçlü özel sektörümüz de güçlü. Saygıdeğer eczacılarımızın gönlünün zenginliğine şahit olduk. Bu zenginliği bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68