MUĞLA EĞİTİM YÖNETİCİLERİ ‘KAVAKLIDERE   HYLLARİMA ANTİK KENTİ’NDE BULUŞTU 

İl Milli Eğitim Müdürüm Emre Çay, İlçe yöneticileriyle birinci yarıyılın son Müdürler Toplantısında Kavaklıdere’de buluştu. Hyllarima Antik Kenti tanıtım turu ile başlayan program, çeşitli etkinliklerin ardından düzenlenen toplantıyla devam etti.

MUĞLA EĞİTİM YÖNETİCİLERİ ‘KAVAKLIDERE   HYLLARİMA ANTİK KENTİ’NDE BULUŞTU 

2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılının son ilçe müdürleri toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay başkanlığında, Kavaklıdere ilçesinde gerçekleştirildi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirildiği ilçe müdürleri toplantılarının bir yenisi Kavaklıdere’de gerçekleştirildi. Her toplantıyı farklı bir ilçede gerçekleştiren Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, birinci yarıyılın son toplantısı için eğitim yöneticilerini Kavaklıdere ilçesinde buluşturdu. Kavaklıdere sınırları içinde yer alan Hyllarima antik kenti tanıtım turu ile başlayan program çeşitli etkinliklerle devam etti.

Kavaklıdere Kaymakamı Oray Güven, İlçe Müdürü Nuray Kabaş ve Kavaklıdere Belediyesinin ev sahipliğinde yapılan ilçe programı kapsamında, konuklarla ilk olarak ilçenin Derebağ Mahallesinde yer alan Hyllarima antik kentinde buluşuldu. 
Muğla Valiliği, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Kavaklıdere Belediyesi ve Muğla Müze Müdürlüğünce 2022’de yapılan kazı çalışmaları ile gezilebilir hale gelen Hyllarima antik kentinde gerçekleşen buluşmada, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Bekir Özer, antik kent hakkında bilgi verdi. Klasik, Helenistik ve Roma dönemlerine ait yapıların yer aldığı Hyllarima antik kenti gezen eğitim yöneticileri, antik kentte bir dizi incelemelerde bulundu.
Öğle yemeğinde Kavaklıdere Kaymakamlığı, Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kavaklıdere Belediyesi'nin misafiri olan eğitim yöneticileri daha sonra Toplantı için Orman Bölge Müdürlüğü çalışma kampına geçtiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 13 ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, birinci yarıyılın genel değerlendirilmesi yapılarak Milli Eğitim Bakanlığının hedefleri ve politikaları doğrultusunda sahada yürütülen projeler ve çalışmalar istişare edildi.
İl Müdürü Emre Çay, birinci yarıyılın bu son toplantısında Kavaklıdere İlçesinde bulunmaktan son derece memnun olduğunu ifade ederek, “Öncelikle Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve İlçe Müdürümüze bu güzel ev sahipliği için teşekkür ediyorum. Kavaklıdere ilçemizin tarihi dokusu ve doğal güzelliklerini arasında birinci dönemin son ilçe müdürleri toplantısını gerçekleştirdik. İlçe yöneticilerimizle geçen yarıyılı değerlendirdik. Yaptığımız çalışmaları, ulaştığımız hedefleri ve yapacaklarımızı istişare ettik. Verimli bir dönemin ardından okullarımız iki haftalık yarıyıl tatiline girdi. Tüm eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızın iyi bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.

Toplantı,  İl Müdürü Emre Çay’ın İl/İlçe Milli Eğitim yöneticilerine hediye takdimi ardından çekilen aile fotoğrafı ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68