MUĞLA GAZETECİLER DERNEĞİ VE TÜRK HAVA KURUMU YÖNETİCİLERİ VALİ ÇİÇEK’İ ZİYARET ETTİ

Muğla Gazeteciler Derneği ve Türk Hava Kurumu Muğla Yöneticileri Muğla Valisi Amir Çiçek’e nezaket ziyaretinde bulundu.

MUĞLA GAZETECİLER DERNEĞİ VE TÜRK HAVA KURUMU YÖNETİCİLERİ VALİ ÇİÇEK’İ ZİYARET ETTİ
 Muğla coğrafyası ve insanları ile arasında farklı bir sinerji oluştuğunu dile getiren Vali Çiçek: “Sevgi ve anlayışla hep birlikte farklı düşüncelerimiz, pozisyonlarımız, görevlerimiz olsa da amacımız Muğla’da yaşayan vatandaşlarımızın mutluluğu ve huzurudur. Hizmet anlayışımız Muğla’yı rahatça yaşanabilen daha güzel bir yer haline getirebilmektir. Muğla’daki her kesimle Muğla’nın gelişimine katkı sağlamalıyız. Güneş, deniz, kıyı, tarım, enerji, maden her şey var Muğla’da. Önemli olan bu kaynaklarla Muğla’nın ve Türkiye’nin ekonomisine katma değeri nedir? Bunu düşünmeliyiz.” dedi.

 

1882’de Sivas’ta valilik yapan Halil Rifat Paşa’nın dediği gibi gidemediğin yer senin değildir düsturuyla hareket ettiğini söyleyen Vali Çiçek: “Bulunduğumuz coğrafyanın en ücra köşesine kadar gidip her vatandaşımıza hizmet yapmalıyız. Geldiğim günden beri Muğla coğrafyasını yakından tanımaya çalışıyorum. Devletin hizmetine aracıysak eğer her türlü hizmeti sorumluluğumuz altında olan her vatandaşımıza götürmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

 

Vali Çiçek yapılanların yansımasının ve geri dönüşünün ancak basın sayesinde tarafsız görülebileceğini vurgularken: “Dünü konuşmayı bırakıp bugüne bakmalı, yarını planlamalıyız.” dedi.

 

Türk Hava Kurumu’nun ihtiyaca binaen kurulan ve her gün daha iyiye giden bir kurum olduğunu belirten Vali Çiçek gereken bilincin yaratılıp vatandaşlarımızın Türk Hava Kurumu’na destek olmalarının sağlanması gerektiğini söyledi.

 

Muğla’nın en eski kurumunun Türk Hava Kurumu olduğunu söyleyen Türk Hava Kurumu Muğla Şube Başkanı ve Muğla Gazeteciler Derneği Başkanı Ünal Türkeş Türk Hava Kurumu ve Muğla Gazeteciler Derneği hakkında Vali Çiçek’e bilgi verdi.

 

Türk Hava Kurumu Muğla Şube Başkanı ve Muğla Gazeteciler Derneği Başkanı Ünal Türkeş ve beraberindeki heyet Vali Çiçek’i 21 Ekim’de Menteşe Belediyesi İskender Alper Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan ‘Gökyüzünden Türkiye Manzaraları’ resim sergisine davet etti.

 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68