banner80

Muğla İl Genel Meclisi Son Kez Toplandı

30 Mart Mahalli İdareler Seçimi ile birlikte kapanacak olan Muğla İl Genel Meclisi son toplantısını gerçekleştirdi.

Muğla İl Genel Meclisi Son Kez Toplandı
 Muğla İl Özel İdare İl Genel Meclisi Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen son toplantıya Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer de katılırken konuşmaların ardından tüm İl Genel Meclisi üyelerine Vali Güvençer ve İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar tarafından plaket verildi.

Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi ile birlikte kapanacak olan Muğla İl Genel Meclisi’nin son toplantısında yaptığı konuşmada; “100 yıl öncesine kadar gidilemeyen, görülemeyen, ulaşılamayan, aşılamayan köylerimizi ve kırsal kesimimizi, bu İl Özel idarelerinin çalışkan ve fedakar çalışanları ve karar alıcıları, artık gidilebilen çok yakın yerler yapmışlardır. İl Özel idareler, 81 vilayetin 30’unda kalkıyor. Bundan sonra çift bir yönetim uygulanıyor denebilir artık. Çünkü bazı illerimizde Özel idareler varlıklarını sürdürürken bazı illerimizde varlıklarını sürdüremeyecek. İleriki aşamalarda, toplumsal, sosyolojik ve siyasal tercihlerle, gösterilen başarıya göre 51 vilayet 30 vilayete mi benzeyecek, yoksa 30 vilayet 51 vilayete mi benzeyecek elbette ki göreceğiz. İnşallah bu uygulama başarılı olur. Çünkü büyükşehir uygulamaları bir metropol yönetimidir” dedi.

Gürpınar’ın ardından Muğla İl Genel Meclisi’nde grubu bulunan Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin başkanvekilleri ile Muğla İl Genel Meclisi Genel Sekreter Vekili söz alarak düşüncelerini iletti.

Daha sonra kürsüye çıkan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Muğla İl Genel Meclisi, manevi şahsiyettir. Bu manevi şahsiyet kavim içerisinde tüm İl Genel Meclisi üyelerimizi, bu yolla İl Genel Meclisi üyelerimizin tarih içerisinde temsil ettiği her bir Muğlalı hemşerimizi, sonrasında 2009-2014 son döneminde İl Genel Meclisi’ni oluşturan siz değerli çalışma arkadaşlarımızı, samimi bir şükran ve minnet duygusuyla, şahsım, vilayetim, çalışma arkadaşlarım ve tüm Muğlalı hemşerilerim adına saygıyla selamlıyorum” dedi.

Konuşmasının devamında İl Genel Meclisi’nin son toplantısının aslında yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirten Vali Güvençer; “Tarihi bir ana tanıklık ediyoruz. Bu tanıklık ettiğimiz an, bizler için çok büyük mutluluk, aynı zamanda büyük bir gurur yaşatıyor. İdrak ettiğimiz, yaklaşmakta olan Mahalli İdareler seçimi öncesi bir meclisin son toplantısı değil. Bundan önceki konuşmacıların, özellikle Meclis Başkanımızın veciz ifadelerle beyan ettiği üzere 150 yıllık bir devrin kapanışına tanıklık ediyoruz. Her sonlanış belki kendi içerisinde bir hüzün barındırır ama ben tanıklık ettiğimiz bu anı bir dönemin sonu olarak değil yeni bir dönemin başlangıcı olarak algılamayı ve bunun onuru ve gururunu taşımayı tercih ettiğimi belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 00:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
selim koca
selim koca - 7 yıl Önce

cemal hocam chp ilçe başkanlığına şimdiden hazırlan yatağan chp sinin sana çok ihtiyacı var. artık il genel meclisi yok bu işi en iyi sen yaparsın. haşmetinde seçilmesi zor. yanında m.bahçeliden başka kimse yok. körler sağırlar birbirlerini ağırlar.

SIRADAKİ HABER

banner68