Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanlığı'na seçildi

Muğla'daki tüm kent konseylerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Muğla Kent Konseyleri Birliği'nin seçimli genel kurulu yapıldı. Yapılan seçim sonucunda, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, Birlik Başkanlığı'na getirildi. Genel Kurul'a, Muğla Belediye Başkan Vekili Yavuz Kayı da katıldı.

Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanlığı'na seçildi
 Muğla Kent Konseyleri Birliği'nin başkanlığını, Naki Bulut'tan devralan Hamdi Topçuoğlu, kendisini bu göreve layık gördükleri için tüm konsey arkadaşlarına teşekkür ederek "Muğlamız için hayırlı olmasını diliyorum. Yükümüz ve sorumluluklarımız dünden daha çok ve ağırdır. Gücümüz ortaklaşa çalışmadan doğacaktır" dedi.

Muğla Kent Konseyleri Birliği'nin genel kurulu öncesinde, ilçelerden gelen kent konseylerinin başkan ve yöneticileri, son bir yıl içinde gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgi verdi. Birlik eski başkanı Naki Bulut başkanlığında toplanan kent konseylerinin temsilcileri, zaman zaman karşı karşıya kaldıkları sıkıntılar hakkında da görüş alışverişinde bulunarak, deneyimlerini paylaştılar.

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu da Birlik genel kurulunda "Büyükşehir Yapılanmasında Kent Konseyleri" başlıklı bir sunum yaparak, konsey temsilcilerini yeni dönemde ne gibi değişikliklerin beklediğini anlattı. Büyükşehir Yasası ile birlikte köylerin 'mahalle' statüsüne geçeceğini hatırlatan Topçuoğlu, köylünün üretimden gelen gücünü yeni yapılanma ile birlikte kaybedeceğini belirterek "Köyden kente göçün başlangıcına tanık olacağız.Köyler boşalacak ve kentlerde yığılma olacak.Bunun sonucunda, köylerimizdeki verimli arazilerin, uluslararası tarım tröstlerine peşkeş çekilmesi tehlikesi var" diye konuştu. Topçuoğlu, kent konseylerinin bu dönemde köylere dönük çalışmalar yapması gerektiğini ifade etti.

Datça, Marmaris, Fethiye, Ortaca, İçmeler, Dalyan, Bodrum ve Muğla kent konseylerinin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda daha sonra seçimlere geçildi. Türkiye'de, yapılanmasını en hızlı tamamlayan ve yasal zo-runluluk dışında bir de Spor Mecli-si'ni kurarak bir 'ilk'i daha gerçek-leştiren Bodrum Kent Konseyi'nin Başkanı Hamdi Topçuoğlu, Birlik Başkanlığı'na seçildi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2013, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER