Muğla'nın yüzde 35'i aşılandı

14 Ocak'ta sağlık çalışanları ile başlayan Covid-19 aşılama çalışmalarında Muğla'da bugüne kadar 451 bin 385 kişi birinci doz, 268 bin 391 kişi ikinci doz olmak üzere toplam 719 bin 776 kişi aşılandı. İllere göre aşılama oranlarında Muğla yüzde 35 oranı ile en fazla aşılama yapılan ilk beş il arasında yer aldı.

Muğla'nın yüzde 35'i aşılandı

Yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla'da da devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Haziran tarihinde açıklanan Türkiye geneline ait tabloda aşılanların sayısı 38 milyona yaklaştı. Muğla'da ise bu rakam 451 bin 385 kişi birinci doz, 268 bin 391 kişi ikinci doz olmak üzere toplam 719 bin 776’ya ulaştı.

Muğla'da Covid-19 aşılama oranı Muğla'nın yerleşik nüfusuna göre aşılama oranı yüzde 35 oldu. Muğla bu rakamla Türkiye genelinde en fazla aşılama yapılan 5 il arasında yer aldı.

Tabipler Odası'ndan çağrı

Muğla Tabipler Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin, vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Türk Tabipler Birliği (TBB) tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde Muğlalı vatandaşları aşı olmaya davet eden Dr. Cafer Şahin, "Salgınla mücadelenin bulaşmayı önlemek ve kontrol etmek kadar önemli bir halkası da toplumun hızlı ve etkin olarak bağışıklanmasıdır. Bu amaçla Türk Tabipleri Birliği'nin ülke çapında başlattığı aşı farkındalığı ve aşılama destek çalışmasına Muğla Tabip Odası  bizde destek veriyoruz.  Tedirgin olma aşı ol sloganıyla halkımızı aşı olmaya ve aşı konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68