banner80

“Muğla Turizmi” Masaya Yatırıldı

2014 yılı Turizm Koordinasyon Toplantısı, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in de katılımıyla Bodrum'da gerçekleştirildi.

“Muğla Turizmi” Masaya Yatırıldı
 Önümüzdeki günlerde iyice hızlanacak turizm sezonu öncesinde kamu kuruluşları, STK’lar ve sektör temsilcileri, 2014 yılı Turizm Koordinasyon Toplantısı’nda bir araya geldi. Yetkililer sezon öncesi, gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ve kamu hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Yatağan ilçe yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantı, Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Yatağan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum ve Milas İlçe Emniyet müdürleri ve İlçe Jandarma komutanları, daire amirleri, belediye görevlileri ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, 2014 turizm yılının herkese hayırlı olmasını diledi ve gündem konularına geçildi.

Toplantıda söz alan Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer ve Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Yatağan’daki turizm potansiyeli, turizm ile ilgili çalışmalar gibi konularda bilgiler verdiler.

Turizm sezonun daha verimli geçmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantının gündem maddelerinden bazıları şunlardı;

- Yeme-içme, konaklama tesisleri ve turizme hizmet veren tüm işletmelerin ve iş yerlerinin denetlenmesi.

- Gürültünün engellenmesi.

- Turizm hekimliğinin uygulanması.

- Turizm sezonunda inşaat yasağı.

- Taşıma hizmetlerinde disiplin.

- İzinsiz seyyar satıcıların önlenmesi.

- Hanutçuluğun önlenmesi.

- Turizm amaçlı sportif faaliyetlerin incelenmesi.

- Turizme ara eleman yerleştirilmesi.

- Tabela kirliliğinin önlenmesi.

- Motosiklet trafiğinin denetlenmesi.

- Alo 179 turizm hattı.

- Ecr-i Misil uygulamasında yaşanan sıkıntılar ve rayiçlerin yüksekliği.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2014, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68