Muğla Türk Ocakları’ndan Şemdinli’ye yardım kolisi

Devletin yardım elini uzattığı Doğu ve Güneydoğu'daki ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Muğla Türk Ocakları Derneği de duyarsız kalmadı.

Muğla Türk Ocakları’ndan Şemdinli’ye yardım kolisi

Devletin yardım elini uzattığı Doğu ve Güneydoğu’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Muğla Türk Ocakları Derneği de duyarsız kalmadı.

Muğla Türk Ocakları Derneği Başkanı Hüseyin Akar ve yönetim kurulu tarafından Hakkari Şemdinli ilçesindeki Yörük Türkmen Derneği ve Şanlıurfa Türk Ocağı ile yapılan görüşmeler sonrası bölgedeki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere hazırlanan yardım kolileri yola çıktı.

Akar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Etrafımız emperyalistlerle çevrilmişken, ülkemizin birlik ve beraberliğe, insanımızın da saygı ve sevgiye ihtiyacı vardır. Birlik ve beraberliğimizi artırmak kardeşlik düşüncemizi pekiştirmek amacıyla kardeşine sahip çık projesi başlattık. Başlatmış olduğumuz proje kapsamında, birinci etap da Hakkari Şemdinli Yörük Türkmen Derneğine göndermiş olduğumuz kitap kırtasiye kıyafet ayakkabıdan oluşan 25 koli göndermiştik. Bugün, Hakkari Şemdinli Yörük Türkmen Derneğine 4 bin liralık gıda, Şanlıurfa Türk Ocağına da kıyafetler gönderdik. Gönderdiğimiz yardım malzemeleri daha öncekiler gibi, ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara dağıtılacaktır. Burada kampanyamıza destek veren herkese ve orada dağıtımını yapan Şemdinli Yörük Türkmen Derneği Başkanı İsmet Çakar’a ve Şanlıurfa Türk Ocakları Derneği Başkanı ve yönetimine teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68