Muğla Valisi Çiçek’ten “Barış Bildirisi”ne imza atanlara tepki

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, terör örgütüne karşı yapılan operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam için Kavaklıdere’nin Salkım Mahallesi’nde mevlit okutuldu.

Muğla Valisi Çiçek’ten “Barış Bildirisi”ne imza atanlara tepki
 - Şehit Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam’ın Kavaklıdere ilçesindeki mevlidine katılan Muğla Valisi Amir Çiçek: “Şehidimiz, devletimiz, bütün güvenlik güçlerimiz, o insanları kucaklıyor. Onların yaşaması için mücadele ediyor. Yaşlı amcamızın, teyzemizin yaşamını en iyi hale getirmek, vatanı ve milleti için orada mücadele ediyor. Ama sen diyorsun ki, orada böyle bir mücadele olmaz. Ben senin o ilmine de inanmıyorum.”

MUĞLA (AA) - Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, terör örgütüne karşı yapılan operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam için Kavaklıdere’nin Salkım Mahallesi’nde okutulan mevlide katılan Muğla Valisi Amir Çiçek, “Barış Bildirisi”ni imzalayan bin 128 akademisyene tepki gösterdi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, terör örgütüne karşı yapılan operasyonda şehit olan ve eşinin isteği üzerine Aydın’a defnedilen Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam için memleketi Kavaklıdere’nin Salkım Mahallesi’nde mevlit okutuldu.

Mevlide, Muğla Valisi Amir Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Kavaklıdere Kaymakamı Cevat Çelik, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak ve müftülükte görevli din adamları tarafından okunan mevlidin ardından konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, sözün bittiği yerde olmadıklarını, söylenecek çok sözün olduğunu vurgulayarak, Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam’ın kalplerinde olduğunu söyledi.

Tolga Sağlam’ın, Sur’da vatanı bölmek ve parçalamak isteyen, insanlıktan tamamen uzak olanlara karşı mücadele ederken şehit olduğunu belirten Çiçek, “Biz inanan insanlar olarak üzülmüyoruz ama yapmayın. Şuanda orada mücadele eden askerimiz, polisimiz ve devletimizin güçleri, insanlık dışı din düşmanlarıyla mücadele ediyor ve insan haklarını da en iyi şekilde koruyor” diye konuştu.

Çiçek, “Barış Bildirisi”ne imza atan bin 128 akademisyene seslenerek, şunları söyledi:

“Şehidimiz, devletimiz, bütün güvenlik güçlerimiz, o insanları kucaklıyor. Onların yaşaması için mücadele ediyor. Yaşlı amcamızın, teyzemizin yaşamını en iyi hale getirmek, vatanı ve milleti için orada mücadele ediyor. Ama sen diyorsun ki, orada böyle bir mücadele olmaz. Ben senin o ilmine de inanmıyorum. Bu şekilde bildiri yayınlayıp, altını imzalayanlar için konuşuyorum. Ama bizim çok değerli ilim adamlarımız, bilim adamlarımız, yazarlarımız, basınımız, insanlarımız var ki bunu kabul etmiyorlar. Bunu, biz biriz de onun için söylüyorum.”

Bölücü terör örgütü mensuplarıyla Allah ve insanlık için mücadele ettiklerini kaydeden Çiçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Daha beşikte olan çocuğu öldüren, o bastonuyla yürüyen yaşlı teyzemizi sokağa çıkartmayan, hendek kazıp öldüren insanlarla mücadele edip şehit olan bu ecdadımızın evlatları mücadele ederken, içimizden başkalarının emriyle ‘bu mücadele yanlış’ şeklinde diyene bilim adamı diyoruz. Yok, ben onları bilim adamı olarak görmüyorum. Çünkü hukuk mücadelesi yapıyoruz. Hukuk çerçevesinde onlarla ilgili gerekli işlemler yapılmıştır. Neredeyse hakimimiz, savcımız, güvenlik görevlilerimiz ve rektörlerimiz üniversitelerde gerekeni inşallah yaparlar.”

Çiçek ve protokol üyeleri, konuşmanın ardından şehidin babası Erdal Sağlam, annesi Nilüfer Sağlam, kardeşi Çağlar Sağlam ve yakınlarına baş sağlığı dileyerek mevlit alanından ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95