banner80

Muğla Valisi Güvençer, Yatağanlılarla vedalaştı

Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret eden Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, toplantı salonunda daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vedalaştı.

Muğla Valisi Güvençer, Yatağanlılarla vedalaştı
 16 Eylül tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan vali atamaları ilgili karar ile, Muğla Valiliği’nden Kahramanmaraş Valiliği’ne atanan Mustafa Hakan Güvençer, Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret ederek vedalaştı. Güvençer, daha sonra Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek helallik istedi.

Daire amirlerine hitaben konuşan Güvençer, Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven’in de kısa bir süre önce Alanya’ya tayini çıktığını hatırlatarak, Tanrıseven’e yeni görev yerinde başarılar diledi. 14 aylık görev zaman zarfında birlikte çalıştığı tüm memurlardan helallik isteyen Güvençer, “Yatağan’daki kamu çalışanları ve Yatağanlı hemşerilerimizle el ele vererek güzel bir performans sergiledik. Bir yerde başarı var ise, bu başarıda birinci pay elbette takımı oluşturan tüm fertlerindir. Ama biraz vitrinde olması nedeniyle o takımın lideri konumundaki kişinin elbette ki önemi vardır” şeklinde konuştu.

Kendisinin 14 ay önceki kişi olmadığını ve bu değişimde tüm Muğlalıların payı olduğunu belirten Güvençer, “Bu manada her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bilhassa İlçe Kaymakamımıza da, hem kurumsal ve kamusal, hem de kişisel liderliği için, bıraktığı miras için teşekkür ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş’taki kaymakam arkadaşlarının kendisini arayarak Güvençer hakkında bilgi istediğini söyleyen Tanrıseven, arkadaşlarına “Başınıza devlet kuşu kondu” şeklinde bir yakıştırma yaptığını kaydetti.

Güvençer’in Muğla’daki başarılarına, Kahramanmaraş’ta da devam edeceğine inancının sonsuz olduğunu belirten Tanrıseven, “Bundan sonraki görev yerim olan Alanya’dayken de her türlü emrinizdeyiz. Mülki sınır tanımadan, bir emriniz olsa başımızın üstüne diyerek emrinizi yerine getiririm” diyerek Güvençer’e yeni görevinde başarılar diledi.

Güvençer için Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen vedalaşma töreninde, İlçe Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Salih Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri hazır bulundu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2014, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68