Muğla Valisi, Yatağan’daki hizmetleri yerinde inceledi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Yatağan ilçesinde yapımı süren Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve öğrenci yurdunun inşaatlarında incelemelerde bulundu ve yapımı yarım kalan Yatağan Meslek Yüksek Okulu binası için de girişimlerde bulunacağının müjdesini verdi.

Muğla Valisi, Yatağan’daki hizmetleri yerinde inceledi
 Muğla Valisi Amir Çiçek, beraberinde Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Milli Eğitim Bakanlığı Müşavir Firma Yetkili Alper Kabasakal ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Sarıhan ile Yatağan ilçesine gelerek yapımı süren Anadolu Sağlık Meslek Lisesi hizmet binası ve öğrenci yurdu inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Heyeti, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emre, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin öğretmen ve öğrenciler karşıladı.

Vali Çiçek, incelemeler kapsamında ilk durağı, 24 derslikli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi hizmet binasının inşaatı oldu. Yüzde 35’lik kısmı tamamlanan ve ihaleye göre 25 Ağustos 2018 tarihinde teslim edilmesi planlanan okulun inşaatını gezen Vali Çiçek ve beraberindekiler, Milli Eğitim Bakanlığı Müşavir Firma Yetkili Alper Kabasakal, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Sarıhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal’dan bilgi aldılar.

Çiçek’e, yaklaşık 6,2 milyon liraya mal olması planlanan ve hizmet vermeye başladığında 816 öğrenciye ev sahipliği yapacak okulun, belirtilen tarihten önce teslim edilmesi için yoğun bir çaba sarf edildiği bilgisi verildi.

Heyet, daha sonra Gazi Anadolu Lisesi bahçesinde yapımına devam eden yüzde 80’i tamamlanan 100 öğrencilik ortaöğretim pansiyonunu incelemek için bölgeye geçti.

İhaleye göre, 22 Temmuz 2017 tarihinde teslim edilmesi planlanan pansiyonda incelemelerde bulunan Çiçek, pansiyonun Yatağan’ın önemli bir ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Çiçek, “Yatağan’daki iki hizmetin inşaatının ne durumda olduğunu görmek için Yatağan’a geldik. Öğrencilerin hem derslik ihtiyacı, hem de barınma ihtiyacı vardı. Buraları, gençlerimizin geleceğe hazırlanması için önemli hizmetler olacak. Pansiyon, gelecek eğitim ve öğretim sezonuna yetişecek ve öğrencilerimizi ağırlamaya başlayacak” dedi.

Bitmeyen inşaata “Vali Baba” desteği

Muğla Valisi Amir Çiçek, incelemelerin ardından ilçedeki diğer eğitim hizmetleri hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Yapımına başlandıktan sonra tamamlanamayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu hizmet binası inşaatı hakkında bilgi alan ve çalışmaların durumunu soran Vali Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ı arayarak konu hakkında bilgi aldı. Çiçek, yarım kalan inşaatın tamamlanması için önümüzdeki günlerde milletvekilleri ve üniversiteden bir heyetle Yatağan’daki meslek yüksekokul için Ankara’ya giderek, konunun peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95