Muğla Veteriner Hekimler Odası’na Yatağanlı Başkan

Muğla Veteriner Hekimler Odası’nın kongresinde rakibine 50 oy fark atan Serkan Alpözen, odanın yeni başkanı seçildi.

Muğla Veteriner Hekimler Odası’na Yatağanlı Başkan
 Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) salonunda gerçekleştirilen kongrede mevcut Başkan Yusuf Kayacık aday olmayacağına açıklamasının ardından Serkan Alpözen ve Songül Topal aday oldu. 270 üyesi bulunan Muğla Veteriner Hekimler Odası’nın 208 üyesi kongreye katıldı.

Seçim öncesinde konuşan Başkan Adayı Serkan Alpözen, 5 dönemdir 10 oda yönetiminde sekreterlik görevini yürüttüğünü hatırlatarak, veteriner hekimlerin omuzlarındaki sorumlulukların, kendilerinin vizyon belirlemesi ve yeni bir misyon üstlenmesini beraberinde getirdiğinin altını çizdi.

Veterinerliğin stratejik bir meslek haline geldiğini ifade eden Alpözen, “Uygulanan yanlış ekonomi ve hayvancılık politikaları sonucunda her geçen gün artan girdi maliyetleri, azalan hayvan popülasyonu , sayısı durmadan artan veteriner fakülteleri ve yeni mezun meslektaşlarımızın varlığı sıkıntıları da peşi sıra getirmektedir. Günün her saati hizmet etme telaşında olan meslektaşlarımız ne yazık ki emeklerinin karşılığını alamamakta,gün be gün artmakta olan tahsilat kaynaklı ekonomik sıkıntıları başka mesleklerin mesleki alanlarımıza tacizleri gibi bir çok sorunla karşı karşıya kalıyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından rakibine 50 oy fark atan Alpözen, odanın yeni başkanı seçildi. Odan yönetim kurulunun yeni üyeleri ise, Uğur Salih Eroğlu, Mehmet Albayrak, Tülin Özcan ve Özgür Atasever’den oluştu. Ayrıca, kongrede Eyüp Katırcı, Büyük Kongre Delegesi seçildi.

Alpözen, seçim sonrasında yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Odamız üyelerinin teveccühü ile başkan seçildim. Odanın var olan çıtasını daha yukarı taşımak istiyorum. Bunu da üyelerimiz ile birlikte yapacağız. Önümüzdeki süreçte, hizmet içi eğitim, seminer ve kongreler yapmayı planlıyoruz. Birlikler ile bir arada çalışmak için çaba harcayacağız. PET sektöründe çalışan arkadaşlarımızın sorunlarına daha yakından eğileceğiz. Oda bünyesinde komiteler kurarak sorunları yerinde inceleyerek çözüm getirmek istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68