Muğla Yürüyüşü Ameliyatlık Etti

23 Ocak Perşembe günü Ankara’ya doğru hareket etmek için Kavaklıdere Kavşağı’nda otobüslere binmek isteyen enerji ve maden işçilerine emniyet güçleri izin vermeyince Muğla’ya kadar yürüyen işçilerden Oktay Tan, yürüyüş sırasında yaşadığı rahatsızlıktan dolayı ameliyat oldu.

Muğla Yürüyüşü Ameliyatlık Etti
 23 Ocak Perşembe günü Ankara’ya doğru hareket etmek için Yatağan Termik Santrali önünde toplanan enerji ve maden işçileri, yürüyerek Yatağan Merkez’e geldi ve burada bir basın açıklaması yaptıktan sonra Kavaklıdere Kavşağı’na doğru yürüyerek harekete geçtiler. Burada emniyet güçlerinin müdahalesine uğrayan enerji ve maden işçilerinin otobüslere binerek Ankara’ya doğru hareket etmeleri engellendi. Buna tepki olarak yolu kapayan işçiler, daha sonra Muğla’ya yürüme kararı aldı.

Sabah erken saatlerde Muğla’ya varan ve burada bir basın açıklaması yaparak eylemlerini sonlandıran enerji ve maden işçilerinden bazılarının yürüyüş sırasında rahatsızlanarak yürüyüşü tamamlayamadığı öğrenildi.

YEAŞ işçilerinden Oktay Tan, Yatağan Termik Santrali önünden Kavaklıdere Kavşağı’na vardığında emniyet güçlerinin müdahalesi nedeniyle otobüste bulunan spor ayakkabısını alamadığı için Muğla’ya kadar, ayağındaki kundurayla yürümek zorunda kaldı. Yaklaşık 20 kilometre yürüdükten sonra ağrıları artan Tan, Muğla girişinde ağrılara dayanamayınca ambulans çağırdı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Tan, buradaki ilk müdahalenin ardından Yatağan’a geldi. Yatağan’a geldikten sonra daha detaylı bir şekilde kontrolden geçmek için Yatağan Devlet Hastanesi’ne gelen Tan, doktorların yaptığı müdahalenin ardından evine gitti. Ağrılarında herhangi bir azalma olmayan Tan, ayakta kan toplanması ve nasırlanmalar meydana geldiğinden bu kez de ameliyat masasına yatmak için Yatağan Devlet Hastanesi’ne geldi. Tan, Dün saat 14.00 sıralarında ameliyata alındı.

Ameliyat öncesinde konuşan Oktay Tan, “Emek ve hak mücadelemizi ne kadar engellemeye çalışırlarsa biz de tepkimizi o kadar artırarak eylemlerimize devam ettiririz. O gece zor şartlar altında Muğla’ya kadar yürüdük ve Muğla’nın girişinde ayaklarımı hissetmez oldum. Doktorların müdahaleleri yetersiz kalınca bugün ameliyat olmak için Yatağan Devlet Hastanesi’ne geldim. Bu ameliyat benim için bir engel değil, tekrar bir yürüyüş olsun, ameliyatlı olmama bakmadan o yürüyüşe tekrar katılırım” şeklinde konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 17:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahri
Fahri - 6 yıl Önce

geçmiş olsun arkadaşım, hepimiz benzer şeyler yaşadık. veballeri boyunlarına olsun.

SIRADAKİ HABER