“Muğla’da eğitimi fal bakıcı ve niyet okuyuculara bırakmayacağız”

Eğitim Bir Sen Yatağan Temsilcisi Orçun Keskin, Muğla’da sendikacılığın fal bakarak geleceği görmeye çalışılarak ve insanların niyetlerini okumaya çalışarak devam ettirilmeye çalışıldığını belirtti.

“Muğla’da eğitimi fal bakıcı ve niyet okuyuculara bırakmayacağız”
 Eğitim Bir Sen Yatağan Temsilcisi Orçun Keskin tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “İyisiyle kötüsüyle bir mülakat sonucunu geride bıraktık başta ve Türk Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Başkanı Mürsel Özata ve onun saz arkadaşları, ilçe temsilcileri müdürlük değerlendirme sürecinde mağdur edildiklerini vurguladılar. Biz de yine basında bunun gerçeği yansıtmadığını açıklamalarımızla vurguladık. Tekrar olarak belirtmek istiyorum, eğer böyle bir amaç olsaydı ilk olarak Türk Eğitim Sen Şube Başkanı elenmez miydi? Ne yazık ki bizim ülkemizde gemi batarken kaptanlar batmıyor ve ilk gemiyi terk edenler de onlar oluyor.

Gelelim mülakat sonuçlarına, yine bilinen sendika başkanımız ve ilçe temsilcileri kamuoyu yaratmak ve mağduru oynamak için mülakat esnasında bazı iddialar ortaya attılar. Sonuca baktığımız zaman söylediklerinin doğru olmadığı, listelerin işlemediği ve sadece belirli sendika üyelerinin yüksek puan almadığı ortaya çıktı.

O halde bu iddiaları atanlardan hesap sorma zamanıdır. İl milli eğitim müdürlüğümüzü bu iddiaları araştırmaya ve doğu değilse gerekli sendika hakkında hukuki işlemleri başlatmaya davet ediyorum.

Yatağan Eğitim Bir Sen olarak, niyet okuyan ve fal bakanlara ve baktıranlara sormak istiyorum listeniz tuttu mu? Çok iyi niyet okuyorsunuz, acaba hangi arkadaşlarımız hangi okula müdür olacak yardımcı olur musunuz? Bekliyorum, malum siz her şeyi çok iyi biliyorsunuz.

Biz Eğitim Bir Sen olarak yakın zamanda kimlerin kaç puan aldığını ve hangi sendikanın mağdur edilip edilmediğini açık yüreklilikle paylaşacağız” denildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 18:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eğitici
Eğitici - 7 yıl Önce

maşallah sendika ve sendikacı boyle olmali en sonunda korkmayan sendikacilarimiz var

bravo başkan
bravo başkan - 7 yıl Önce

Konuşan haklı, susan haksız mı oluyor. Biraz da siz konuşun.

Hacı SOSYALİST
Hacı SOSYALİST - 7 yıl Önce

genç tebri̇kler ni̇yet okuyana gerekli̇ cevap veri̇lmeli̇

TEBRİKLER
TEBRİKLER - 7 yıl Önce

hocam açiklamaniz için teşekkürler. evet kopyala yapiştir........... açıkla bakalim yatağanda kimnler okul müdürü olacak. açıkla bakalim hangi sendikadan kaç kişi sınavda 70 üzeri puan aldi yada bunlardan kaç tanesi müdür olabilecek yeterlilikte puan aldi

Meslektaş
Meslektaş - 7 yıl Önce

Bu başkan haklı kardeşim. Bunlar değilmi zamanında il sizin İlçe bizim diye.Hep niyet okuyucu olarak kalacaklardır bu kes kopyala yapistircilar.Yuru başkanım niyet değil gerçek eğitim için.

Makamsız
Makamsız - 7 yıl Önce

ya mehmet yilmazin esi 89 almis yetmez mi has ebs li makamida ramazan cirpana birakmis herkese mavi boncuk zuhaha

Meslektaş
Meslektaş - 7 yıl Önce

Kardeşim bu sendika harika ya.Arkadas liste liste yapıyorlar diye EğitimBirseni karalayanlar kendi listelerini AKP teşkilatına verdiklerini biliyoruz bu kopyacilarin .Merak etme başkan bunlar sadece havlar. Seni ve ekibini kutluyorum.

konuş başkan
konuş başkan - 7 yıl Önce

doğru söze ne denir


SIRADAKİ HABER

banner68