Muğla’da Orman Yangınları

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde orman yangınlarıyla mücadele ediliyor. 1 Ocak- 7 Nisan tarihleri arasında bölgede 33 adet orman yangını meydana geldi.

Muğla’da Orman Yangınları

Tüm dünya ve ülke genelinde kamuoyu koronavirüs salgınıyla mücadele ederken Muğla’da geçtiğimiz hafta sonu orman yangın ekipleri ve itfaiye personeli orman yangınlarıyla mücadele etti. Nisan ayının ilk hafta sonunda Muğla’da 6 adet orman yanını meydana geldi. 3’ü Seydikemer, 2’si Marmaris ve biri Milas olmak üzere meydana gelen 6 adet orman yangını büyümeden söndürüldü. Yangınlarda 9 hektar ormanlık alan zarar gördü.

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, bölgede kış ve bahar aylarında da orman yangınlarının meydana geldiğini belirterek, “Bunun örneklerini son yıllarda yaşadık. Yurdumuzun doğu ve kuzey bölgelerinde karla mücadele edilirken güney ve batı bölgelerinde orman yangınlarıyla mücadele edildi. Geçtiğimiz hafta sonu 3 ilçemizde 6 adet orman yangını çıktı. Ekiplerimizin ve itfaiye personelinin birlikte mücadelesi sonucu bu yangınlar büyümeden söndürüldü. Vatandaşlarımızı orman yangınlarına karşı dikkatli olsunlar” dedi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde bu yılın 1 Ocak-7 Nisan tarihleri arasında 33 orman yangını meydana geldi ve 16 hektar alan yandı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemince 19 adet orman yangını çıkmış ve 11 hektar alan yanmıştı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68