Muğla’da vahşet! Başlarını gövdelerinden ayırdılar!

Menteşe ilçesinde kafaları gövdesinden ayrılmış iki yavru kedi bulundu. Anne kedi ve 3 yavrusu belediye ekiplerince koruma altına alındı.  Durumu vahşet olarak nitelendiren mahalle sakinleri, “Bu kadar da cani olunamaz” diyerek tepki gösterdiler.

Muğla’da vahşet! Başlarını gövdelerinden ayırdılar!

Menteşe ilçesinde kafaları gövdesinden ayrılmış iki yavru kedi bulundu.

Muslihittin Mahallesi Dicle Sokakta oynayan çocuklar, bir apartman kenarında koli içerisinde kafaları gövdesinden ayrılmış iki kedi yavrusu gördü.

Vatandaşlar, durumu Menteşe Belediyesi hayvan taşıma ekiplerine bildirdi. Bu sırada anne kedinin yavrularının gövdesini başka bir yere taşıdığı öğrenildi.

Ekipler, anne kedi ve diğer 3 yavruyu, vatandaşların da yardımıyla yakalayarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Barınağına götürdü.

“BAŞLARI YOKTU”

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, hayvanlar için bıraktıkları su kaplarının boşaltıldığını, hatta içerisinin çamur ile doldurulduğunu ileri sürdüler.

İki yavrunun başları kesilerek öldürüldüğünü savunan mahalle sakinleri, yavruların sadece gövdelerini bulduklarını, başlarının olmadığını öne sürdü.

Sokak kedilerinin bina içerisine doğum yapmalarının bazı vatandaşlar tarafından istenmediğini ifade eden bir vatandaş, “Başka kedi ya d köpekler de yapmış olabilir ama kafalarını koparmaz. Sıkar bırakır. Bu kadar da cani olunmaz.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68