Muğla’daki yangınların son durumu!

Muğla’nın birçok ilçesinde meydana gelen ve Köyceğiz ile Milas’ta devam eden yangınlarla ilgili son durum açıklandı.

Muğla’daki yangınların son durumu!

Muğla’nın Yatağan, Köyceğiz, Milas, Marmaris, Kavaklıdere, Seydikemer, Menteşe, Dalaman ve Datça ilçelerinde orman yangınları çıktı.

Yangınlara Türkiye’nin dört bir yanından gelen kara müdahale ekipleri ile yurtdışından kiralanan hava araçlarıyla müdahale edildi. Yangınlardan sadece Köyceğiz ve Milas kontrol altına alınamazken, diğer yangınların söndürülmesi için çalışmalar sürüyor.

Yangınlarda son durum şu şekilde:

KÖYCEĞİZ

Yayla Mahallesi (Ağla) Gökçeovacık Mevkiinde yangın stabil olarak devam ediyor. Çayhisar ve Sazak mahallelerinde yangın devam ediyor. Dereköy mevkiinde yangın yerine havadan ve karadan etkin bir şekilde müdahale devam ediyor.

Kavacık, Karaağaç, Çayhisar ve Otmanlar mahallelerinde yangının rüzgarla birlikte yön değiştirmesi yerleşim yerleri için risk oluşturdu.

MİLAS

Gürceğiz Mahallesi’nde yanan bölgelerde zaman zaman duman çıkarken, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Fesleğen ve Bayır mahallelerinde devam eden orman yangına havadan ve karadan müdahale edilirken, yangın kontrol altına alınarak söndürme ve soğutma çalışmaları devam ediyor.

MARMARİS

Turunç, Turgut ve Orhaniye mahallelerinin dağlık bölgelerinde havadan ve karadan soğutma çalışmaları devam ediyor.

Turunç’un Kumlubük mevkiinde zaman zaman meydana gelen tutuşmalara ekipler tarafından müdahale ediliyor.

KAVAKLIDERE

Göktepe, Menteşe, Sungur, Çamlıbel mahalleleri ile Yerküpe mevkiinde yangın söndürülürken,  havadan ve karadan soğutma çalışmaları devam ediyor.

MENTEŞE

Gazaller Mahallesi’nde başlayarak Muratlar Mahallesi, Yörükoğlu Mahallesi Esentepe mevkii devam eden yangın söndürülürken, soğutma çalışmaları tamamlandı.

Şenyayla Mahallesi’nde devam eden yangında söndürme ve soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yumaklı ve Kozağaç mahallelerinde soğutma çalışmaları tamamlandı.

Bayır Mahallesi Başalan mevkiinde soğutma çalışmaları devam ediyor.

YATAĞAN

Hacıveliler ve Hisarardı mahallerinde meydana gelen yangın söndürülürken, havadan ve karadan soğutma çalışmaları devam ediyor.

SEYDİKEMER

Karaköy Mahallesi’nde başlayan orman yangınında soğutma çalışmaları tamamlandı.

DALAMAN

Kapukargın Karadere mevkiinde başlayan orman yangını havadan ve karadan yoğun hava müdahale ile kısa sürede söndürülürken, soğutma çalışmaları devam ediyor.

DATÇA

Eski Datça Mahallesi’nin güneyinde başlayarak Kargı Deresi istikametine doğru ilerleyen yangın yerleşim yerlerine ulaşmadan kontrol altına alınarak söndürülürken, soğutma çalışmaları devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68