Muğlalılardan Egea’ya yoğun ilgi

Turmak Fiat’ta düzenlenen Egea test sürüşü ve tanışma programına, Muğla genelinden yoğun ilgi gösterildi. 2 gün süren etkinlikte, vatandaşlar, Fiat’ın “Ezber bozan” sloganı ile piyasaya sunduğu Egea’ya hayran kaldıklarını dile getirdi.

Muğlalılardan Egea’ya yoğun ilgi
  “Ezber bozan” sloganı ile kullanıcıya sunulan Egea için 14-15 Kasım tarihlerinde test sürüşü ve tanışma programı düzenlendiğini belirten Turmak Fiat Satış Şefi Hakan Kayar, vatandaşların Egea’ya göstermiş olduğu ilgiden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Kayar, 2 gün boyunca süren etkinlikte, vatandaşlara Turmak Fiat olarak Egea hakkında bilgiler verdiklerini kaydederek, “Egea çok farklı, ayrıcalıkları yaşayacağınız ve heyecan duyacağınız özel bir araç. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Egea hakkında bilgiler veren Kayar, şunları söyledi:

“Tofaş’ın 520 milyon dolarlık yatırımla, seri üretimine başladığı otomobil projesinin ilk ürünü olan kompakt sedan modeli Fiat Egea, 15 Ekim’den itibaren Türkiye genelindeki tüm Fiat showroomlarında yerini aldı. Kasım ayından itibaren satışa sunulan Fiat Egea, 49 bin 900 TL’den başlayan ulaşılabilir anahtar teslim fiyatıyla da dikkat çekiyor. Fiat Egea’nın satışına ilk etapta 1.4 litre 95 HP benzinliyle, 1.3 litre 95 ve 1.6 litre 120 HP Multijet motor seçenekleri ile başlanacak. 

520 milyon dolarlık yatırım sürecinin ardından Tofaş’ın Bursa fabrikasında seri üretimine başlanan kompakt sedan modeli Fiat Egea, otomobil severlerle buluşuyor. Gerek projenin kapsamı gerekse hedefleri açısından Türkiye otomotiv tarihinde dönüm noktası olmaya aday olan Fiat Egea, 15 Ekim’den itibaren Fiat bayilerinde yerini aldı. Türkiye’deki tüketicilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan ve geliştirilen Fiat Egea’nın başlangıç fiyatı 49 bin 900 TL olarak belirlenirken, en üst versiyonu 70 bin 900 TL’den satılacak. İlk etapta 1.4 litre 95 HP benzinli,1.3 litre 95 HP Multijet dizel ve 1.6 litre 120 HP Multijet motor seçeneklerinin satışına başlanacak. Yılbaşına kadar 5 ve 6 ileri vitesli manuel şanzımanlarla satın alınabilecek Fiat Egea’nın sadece 6 ileri otomatik şanzımanla kombine edilen 110 HP’lik 1.6 litrelik e-Torq motorlu versiyonu ise yılbaşından itibaren satışa sunulacak. 1.6 litrelik Multijet turbo dizel motor seçeneğinin DCT otomatik şanzımanlı versiyonu ise 2016 yılının 2’nci yarısında satışa sunulacak.

Bugüne kadar imza attığı projelerde farklı seviyelerde sorumluluklar üstlenen Tofaş, Fiat Egea’nın ürün geliştirme sürecinde çok büyük bir rol aldı. Tofaş tarihindeki en fazla Türk mühendisin imzasını taşıyan model unvanı da yine Fiat Egea’nın oldu. Fiat Egea’nın tasarımında Tofaş ekiplerinin verdiği bilgi ve yönlendirmelerin önemli katkısı oldu.”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68