MUĞLALILAR’IN ANKARA ÇIKARTMASI

Muğla Eğitim Çevre Koruma ve Dayanışma Vakfı (MECEV) tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Büyük Muğla Gecesi” yaklaşık 600 kişinin katılımı ile Gazi Üniversitesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

MUĞLALILAR’IN ANKARA ÇIKARTMASI
 Gece’ye AK Parti Muğla Milletvekili Prof.Dr. Yüksel Özden, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, Milas İlçe Başkanı Bülent Demir, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, Toparlar Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Turgut Belediye Başkanı Salih Özen, TES-İŞ Şube Başkanı Fatih Erçelik, Muğla’da görev yapan daire amirleri, muhtarlar, Muğla’dan gelen ve Ankara’da yaşayan Muğlalılar katıldı.
50 MUĞLALI ÖĞRENCİYE BURS
Sunuculuğunu MEÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Çatalçam’ın yaptığı Gece Muğla Eğitim Çevre Koruma ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Baykal’ın açılış konuşması ile başladı. Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden geceye katılanlara gecenin önemini ve Muğlalı olmanın ayrıcalığını anlatan konuşmalar yaptılar. 
Muğla’dan gelen Davul Zurna ekibi, Muğla yerel saz ve söz sanatçıları ve Muğla Üniversitesi Folklor Ekibi geceye katılanlara Muğla Kültürünü doyasıya yaşattılar.
Geceye katılanlara, “Börülceli Tarhana” ikram edildi.
Ankara’da eğitim gören Muğlalı öğrencilerin burs ihtiyaçlarını karşılamak üzere tertip edilen ve çok nezih ve iyi bir ortamda gerçekleştirilen Gece’de; AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden’in öncülüğünde 50 öğrenciye, geceye katılanlar tarafından burs toplandı. 
MEÇEV’İN MİSYONU VE VİZYONU
Muğlalıların sağlıklı, eğitimli, bilinçli, yardımlaşma ve dayanışma duyarlılığı yüksek bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak.
Çevre sorunlarının çözümüne katkı sağlayıcı yerel, ulusal ve uluslararası politikalara destek olmak.
Muğlalılara eğitim, sağlık ve sosyal konularda her türlü yardımı sağlamak, bunun için yurt içinde ve dışında çalışmalar yapmak ve bu amaçla yapılacak projelere destek vermek.
Muğla ilinin doğasının korunması için çalışmalar yapmak, çevre sorunlarıyla ilgilenmek, bunları gidermek için gerekli tedbirleri almak.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 19:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Enerji işçisi
Enerji işçisi - 6 yıl Önce

çok güzel fotoğraf 2gün önce bakan santralları satacağım demişti.bu sendikacılar mı mücadele edilecek?

SIRADAKİ HABER