“Muğla’mıza 21 milyar lira yatırım yaptık”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, “Muğla’mıza 21 milyar TL tutarında yatırım yaptık. 2020 yılı Muğla’mıza yatırımlar açısından oldukça verimli bir yıl oldu” dediler.

“Muğla’mıza 21 milyar lira yatırım yaptık”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Muğla İl Müdürlüğü’nün çalışmalarına dair ortak açıklama yaptı. Demir ve Gökcan, Muğla’ya 21 milyar TL yatırım yaptıklarını dile getirerek, “2020 yılı Muğla’mıza yatırımlar açısından oldukça verimli bir yıl oldu” şeklinde konuştular.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ortak açıklamalarında şu ifadelere yerdiler: “Muğla’mız ve sevgili hemşerilerimiz için zaman ve mekan tanımadan çalışmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede, İktidarlarımız döneminde Muğla’mıza 21 milyar TL tutarında yatırım yaptık. Sadece son 2,5 yılda çeşitli Bakanlıklarımızdan, yaklaşık 6 milyar TL kaynak kullandık. 2020 yılı Muğlamıza yatırımlar açısından oldukça verimli bir yıl oldu. 2021 yılında da hem Muğla’mız hem de hemşerilerimiz için her alanda çalışmaya devam edeceğiz.”

“116 MILYON 483 BİN ÖDEME YAPILMASINI SAĞLADIK”

AK Parti Muğla Milletvekili Demir ve Gökcan yazılı olarak yaptıkları açıklamada şöyle devam etti:

“Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Muğla İl Müdürlüğümüz tarafından ücretsiz seyahat, engelli evde bakım, koruyucu aile, sosyal ve ekonomik destek hizmeti, engelli kimlik ve seyahat kartları, doğum yardımı, evlat edindirme, aileye dönüş ve kamu istihdamları kapsamında 2020 yılında hemşehrilerimize 116 milyon 483 bin 635 TL ödeme yapılmasını sağladık. Engelli vatandaşlarımız da dâhil olmak üzere 2020 yılında ücretsiz veya indirimli seyahat hakkı kapsamında vatandaşlarımız 3 milyon 300 kez bu hizmetten faydalandı. Faydalanılan bu hizmet karşılığında 15 bin427 kara ve deniz ulaşım aracı için Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne 15 milyon 427 bin TL ödendi. Muğla’mızın farklı ilçelerinde yaşayan hasta, engelli ve bakıma muhtaç yakını olan ve bakımını üstlenen kişilere yönelik 85 milyon 987 bin 187 TL evde bakım ücreti ödemesi yapıldı.”

“HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Muğla’mızda yaşayan engelli bireylerin bakımı için yatılı veya gündüzlü hizmet veren, gerçek kişi ve özel hukuk tüzel kişileri tarafından açılan sosyal hizmet kuruluşu statüsündeki özel bakım kuruluşlarına toplam 348 kişi adına 1 milyon 223 bin 271 TL ödeme yapıldı. Koruyucu aile hizmeti kapsamında biyolojik aileleri tarafından bakımları sağlanamayan korumamız altındaki çocukların yetiştirilme sorumluluğunu üstlenen ailelere 2 milyon 11 bin 182 TL ödeme yapıldı. Yeryüzü Cenneti Muğla’mızda temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken kişi ve ailelere,  çocuklarının aile çatısı altında bakımlarına imkân sağlanması amacıyla 8 bin244 aileye 8 milyon 79 bin 403 TL Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) sunuldu. Ayrıca geçtiğimiz yılda Muğla’mızda bin 411 engelli vatandaşımıza, sosyal hayatlarını kolaylaştırma amacı ile engelli kimlik kartı, 180 Şehit ve Gazi yakınımıza ise seyahat kartı çıkarıldı. Muğla’mızda dünyaya gelen 7 bin 728 çocuk için ailelerine 3 milyon 190 bin 180 TL doğum yardımı ödemesi yapıldı. Şehit yakını, gaziler, engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın faydalandığı ücretsiz seyahat uygulaması kapsamında ilimizde toplam 16 bin 973 vatandaşımıza engelli kimlik kartı verildi. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştirdiğimiz reformlar ve yaptığımız yatırımlar ile Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 vizyonumuz çerçevesinde hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68