Muğla’nın CHP PM’deki tek üyesi 89’lu Bozkurt: “Bizim bu partiye ihtiyacımız var”

Muğla’nın CHP Parti Meclisi’ndeki (PM) tek üyesi 25 yaşında Mimar Rana Bozkurt, partililerle tanışmak için Yatağan’a geldi. Bozkurt, yaptığı konuşmada bu zamana kadar hep sahada olduğunu söyledi.

Muğla’nın CHP PM’deki tek üyesi 89’lu Bozkurt: “Bizim bu partiye ihtiyacımız var”
 CHP’nin Ankara’da düzenlediği Birlik ve Kardeşlik Kurultayı’nda yapılan Parti Meclisi seçimlerinde, gençlik kotasından aday olan Muğla İl Gençlik Kolları Saymanı Mimar Rana Bozkurt, aldığı 374 oyla PM’ye girmişti. Bozkurt, seçimlerin ardından ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek tanışma toplantıları düzenlemeye başladı.

Beraberinde CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk ile Yatağan İlçe Başkanlığı’na gelen Bozkurt’u, CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve partililer karşıladı.

İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantı sırasında konuşan İl Başkanı Öztürk, Türkiye’nin farklı bir noktaya götürüldüğünü ve gündemin değiştirildiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düne kadar IŞİD’e terör örgütü diyemediğini fakat Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde bundan farklı olarak IŞİD ile mücadelede ön saflarda yer alacaklarına dair yaptığı konuşmanın altında farklı şeyler yattığını iddia eden Öztürk, Erdoğan’ı Türkiye gündemini değiştirmekle suçladı. Türkiye’de asıl konuşulması gereken konuların eğitim, okullar ve yaşam ile ilgili konular olduğunu kaydeden Öztürk, bunun yerine IŞİD’in konuşulduğunu söyledi.

“Belirli siyasetçiler bundan ders çıkaracaklardır”

Rana Bozkurt’un adaylık döneminden bahseden Öztürk, şöyle konuştu:

“Rana’nın seçilmesinde en çok gençlik kollarımızı tebrik etmek istiyorum. Çünkü anlaştılar ve aralarından tek bir aday çıkardılar. Fakat üç milletvekilimiz de PM’ye adaydı ve kadın kollarımızdan bir aday, bizim adayımız şudur diyerek çıkmadı ama gençler oturdular, kararlaştırdılar bizim adayımız Rana’dır dediler, biz de arkasında durduk. İnanıyorum ki bundan sonra belirli siyasetçiler bundan ders çıkaracaklardır. Çünkü birçok yerde, bir kişinin seçildiği yerde çok sayıda kişi aday oluyor, belirli gruplar kendi aralarında tek aday çıkartıp da bizi temsil eden budur derler ise, Rana’nın aldığı başarıyı onlar da alır diye düşünüyorum.”

“Bu noktada CHP ve MHP’ye çok iş düşüyor”

Türkiye’nin adeta bir savaş alanına döndüğünü söyleyen Başkan Işık, kimsenin bu duruma ses çıkarmadığını öne sürdü. Bayrakların yakılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin dinamitlendiğini belirten Işık, “Güneydoğu Anadolu olduğu gibi PKK’nın emrine girdi. Bu gidişat hiç iyi değil. Tam bu noktada CHP ve MHP’ye çok iş düşüyor. Ama onların da üzerlerinde bir ölü toprağı var. Aslında bu ülke ayağa kalkmalı. Her şey güllük gülistanlık gösteriliyor fakat durum giderek kötüye gidiyor. Fakat herkeste 10 dönüm bostan yan gel yat Osman anlayışı var. Bundan partim de dahil herkes sorumludur” şeklinde konuştu.

“Her zaman sahada oldum”

Konuşmasından önce partililere kendini tanıtan CHP PM Üyesi Rana Bozkurt, bu sırada parti içerisinde aldığı görevlerden bahsetti. Serbest mimarlık faaliyetleri sürdürdüğünü söyleyen Bozkurt, eğitimini tamamladıktan sonra Muğla’da bir büro açarak hizmet vermeyi düşündüğünü fakat siyasetin içerisinde yer alması nedeniyle Muğla’daki sorunlara getirilecek çözümler noktasında bir şeyler yapması gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

30 Mart seçimlerinde Menteşe Belediye Meclisi için 17. sıradan aday olduğunu hatırlatan Bozkurt, “Meclise seçilemesem de çalışmalara devam ettim, her zaman sahada oldum” dedi.

CHP’de hiçbir zaman kırgınlıkların olmaması gerektiğini savunduğunu kaydeden Bozkurt, “Bizim bu partiye ihtiyacımız var. Şuan ki Türkiye koşullarında eğer bir çıkış noktası varsa o da CHP’dir. Bu yüzden birbirimize küsmeden ve destek olarak iyi noktalara gelmeliyiz” dedi.

Adaylık dönemini partililere anlatan Bozkurt, konuşmasında “Çalışmalarımıza hızlı bir şekilde ilk adım olarak Fethiye’den başladık. İlk olarak bir tanışma toplantısı düzenlemek istedim. Çünkü önce birbirimizi görelim, tanıyalım, bir dahaki görüşmemizin de sahada olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 19:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
yörük efe
yörük efe - 7 yıl Önce

ay ay ne kadar da sevindim bilemezsiniz.chp türki̇yede kaç şehi̇rde var ki̇ .bunlarin başinda muğla geli̇yor ve topu topu bi̇r tane temsi̇lci̇mi̇z var.kiliçdaroğlu kendi̇ memleketi̇nde bi̇le birinci parti çıkamıyor. siz temsilcimiz var diye övünüyorsunuz siz ölmüşsünüz de ağlayanınız yok ...

haydar
haydar - 7 yıl Önce

üç chp milletvekilinin üçüde parti meclisine aday olmuşlar. il başkanları mustafa abilerini dinlememişler üçünün toplam oyundan fazlasını bu kız almış. aferin mustafaya bu kızı parti meclisine sokmayı başarmış

haydar
haydar - 7 yıl Önce

üç chp milletvekilinin üçüde parti meclisine aday olmuşlar. il başkanları mustafa abilerini dinlememişler üçünün toplam oyundan fazlasını bu kız almış. aferin mustafaya bu kızı parti meclisine sokmayı başarmış

deniz kızı
deniz kızı - 7 yıl Önce

avcı aliyi partiden atmışlar. yani ali akalpi sırada kim var acaba. mesut günayıda atarlar herhalde. ali beyin suçu neymiş biliyormusunuz. haşmeti eleştirmek. aman haşmet abinizi eleştirmeyin yoksa chp kapı dışarı eder haa.

SIRADAKİ HABER

banner68