Muğla’nın İlki Bozarmut’ta Tamamlandı

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bozarmut Belde Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Engelli Bakım Kursu’na katılanlara sertifikaları verildi.

Muğla’nın İlki Bozarmut’ta Tamamlandı
 21 Ekim 2013 – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında 50 gün boyunca, Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bozarmut Belde Belediyesi işbirliğiyle 20 kursiyere verilen Engelli Bakım Kursu’nun sona ermesiyle sertifika töreni düzenlendi.

Bozarmut Belde Belediye Başkan Dursun Karşıalan, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan’ın katılımıyla düzenlenen törende, konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceylan, engelli bakım kursunun, çok önemli, özellikli ve meslek edindiren bir kurs olduğunu başarılı olarak belge almaya hak kazananların Yatağan ve çevresinde bulunan bakım ve rehabilitasyon merkezlerine, ihtiyaç olduğunda iş başvurusu yapabileceklerini, bunun da kendileri için büyük bir imkan olduğunu ifade etti.

Bozarmut Beldesi’nde düzenlenen kursun Muğla’daki ilk Engelli Bakım Kursu olduğunu belirten Ceylan, sertifikaların, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı uluslar arası bir belge olduğunu söyledi.

Usta Öğretici Günay Peşken tarafından verilen kursta, 50 gün boyunca kursa katılan kursiyerlere, günlük 20’şer lira ödeme yapıldığı, Abide H. Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gerçekleştirilen gezilerle verilen eğitimlerin pekiştirildiği öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2014, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER