Muğla’nın lider markasi Fiat!

2020 yılında 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olan Fiat, il bazında da Türkiye’nin en çok tercih edilen markası oldu. TÜİK tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, 2020 yılında Türkiye’de otomobil+hafif ticari araç pazarı toplamında 54 ilde liderliğe ulaştı. 2015 yılından beridir, Türkye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili Fiat Egea ise; ülke genelinde 66 ilde lider oldu. Türkiye genelinde aynı dönemde yüzde 18 oranında pazar payına ulaşan Fiat, Muğla’nın ise bin 806 adet satış ve yüzde 19,2 ’lik pazar payı ile en çok tercih edilen marka oldu.

Muğla’nın lider markasi Fiat!

Konfora, güvenliğe, teknolojiye ve tasarıma herkes ulaşabilsin diye çalışan Fiat, 2020 yılında gerçekleştirdiği 137 bin 324 adetlik satış ile Türkiye otomotiv pazarının lideri oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, il bazında da başarısını sürdürdü ve 2020 yılında Türkiye genelinde yüzde 18 pazar payı ile otomobil+hafif ticari araç toplamında 54 ilde birden en fazla tercih edilen marka oldu. İlk kez 2015 Ekim ayında yollarla buluşan; Türk tüketicisinin istekleri doğrultusunda geliştirilen Fiat Egea da zirvedeki yerini korudu.  Sunduğu fiyat / fayda dengesiyle oldukça iddialı bir otomobil olan Egea’nın, 2020 yılında segmentinde aldığı yüzde 15’lik pay ve elde ettiği 274 bin 341 adetlik toplam satış rakamı model ailesinin gücünü bir kez daha yansıttı. Türk tüketicisinin gönlüne taht kuran ve 2020 yılında her gövde tipinde segment lideri olan Fiat Egea, 2020 yılında 66 ilde liderliği yakaladı.

MUĞLA’DA BİRİNCİ!

Fiat’ın Muğla’daki güçlü temsilcisi TURMAK Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Turgut, “Bizlere bu yolda destek veren tüm müşterilerimize tercihleri için minnettarız. 30 yılı aşkın süredir Muğla ve daha birçok ile satış-servis ve orijinal yedek parça hizmeti vermekteyiz. Şirketlerin sürdürülebilirliğinin çok önemli olduğu dönemlerde bile yatırım ve istihdamlara devam ettik. Yenilenen Egea ailesi, aileye eklenen Cross modeli ve diğer modellerimizle liderliğimizi bu sene de pekiştirmek istiyoruz. Bu vesileyle Muğla’mıza, bizlere güvenip inandıkları için tekrar teşekkür ederim. diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68