Muğla’ya 28 Doktor Kadrosu

Muğla’ya 28 Doktor Kadrosu

Sağlık Bakanlığı, 2021 yılı ilk defa yeniden atama kura sonuçlarını açıkladı. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri noter tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri noter tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirildi. Bu kapsamda Muğla iline 24 Uzman Tabip, 3 Tabip ve 1 Diş Tabibi kadrosu tahsis edildi.

AKP Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan sosyal medya hesabından yapmış olduğu bilgilendirmede; “Kıymetli hemşirelerim. Girişimlerimiz sonrasında Sağlık Bakanlığımız tarafından 2021 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama kurası ile atanmak üzere Muğla’mıza 24 Uzman Tabip, 3 Tabip ve 1 Diş Tabibi kadrosu tahsis edilmiştir. Muğla’mıza ve sağlık camiasına hayırlı olsun” dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68