27 Mayıs 2018 Pazar

7 suçtan aranan zanlı, sahte para operasyonunda yakalandı

Muğla’yı Kırkpınar’da temsil edecek

Küçük yaşlardan bu yana pehlivanlık yapan Milaslı Mehmet Karabaş, Milas’ı ve Mulğa’yı Kırkpınar’da temsil edecek.

14 Temmuz 2017 Cuma 11:50
Bu haber 465 kez okundu
Muğla’yı Kırkpınar’da temsil edecek

 Bu yıl Edirne’de 656’ncısı düzenlenecek tarihi Kırkpınar Güreşlerine katılacak olan Milaslı Mehmet Karabaş, Milas’ta yağlı pehlivanlık kültürünü yaşatmaya çalışan son isimlerden biri. Türkün ata sporu olarak bilinen güreşin hem Milas’ta hem de Muğla’da ilerlemesi ve için çalışan Mehmet Karabaş, yağlı güreş sporunda yeni talebelerin yetişmesi içinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl 14-16 Temmuz tarihlerinde Edirne’de yapılacak olan tarihi Kırkpınar Güreşlerine katılacak olan Karabaş, uzun zamandan bu yana yaptığı hazırlıklarını tamamlayarak, organizasyonu beklemeye başladı.

Hazırlık sürecini iyi bir şeklide değerlendirdiğine inandığını ifade eden Karabaş, “Bu yıl Kırkpınar öncesinde Antalya, Denizli ve Muğla ilinde düzenlenen çeşitli yağlı güreşlere katıldım. Bu güreşlerin yanında ise güç ve kondisyon antrenmanlarını da eksiksiz olarak yaptım” dedi.

Güreşi bir yaşam biçimi haline getirdiğini ifade eden Karabaş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Tarihi Kırkpınar güreşlerinde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Bu yıl güreşlere Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile ilçemizin önemli esnaflarından Mylasa 48’in sahibi Şafak Kaya’nın destekleriyle katılacağım. Ben iki isime de şahsıma ve ata sporumuza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV