Muhammet Altın; “Bizim sendikal anlayışımız…”

Tes-iş Sendikası’nın yarın(Salı) yapılacak olan Yatağan işyeri delege seçimleri öncesinde şube yönetimine talip olduklarını açıklayan Muhammet Altın ve arkadaşları gazetemizi ziyaret ederek açıklamada bulundular. Delegeler üzerinde kurulmaya çalışılan siyasi baskılardan kendilerinin de rahatsız olduklarını belirten Altın ve arkadaşları, “Bizim dışımızda ve bilgimiz dışında gelişen bazı gelişmelerin olduğunu bizde duyduk ancak bunlar bizi de son derece rahatsız etmiştir” diye konuştu.

Muhammet Altın; “Bizim sendikal anlayışımız…”
Gazetemizi ziyarette sürece ilişki açıklamalarda bulunan Altın, “Son zamanda seçim yapmak zorunda kaldık. Arkadaşlarımızla sendika seçimini hiçbir zaman özelleştirmeye karşı mücadelenin önüne çıkarmadık. Muhalefet olmak, birlik olmanın önüne hiçbir zaman geçemez, inadına birleştirecektir, Yatağan işçisini kimse bölemez.

Tüm çalışanların nefes boruları her gün biraz daha sıkılıyor, durmaksızın yasalar çıkıyor. Sendikalar sessiz kalıyor. Özelleştirmeler devam ediyor, taşeronlaşmanın altında kalınıyor. Biz çalışanlar sınıf bilicimizi artırarak hep beraber hareket edeceğiz. Siyasi düşüncesine, ırkına, cinsine ve coğrafyasına bakılmaksızın tüm işçilerin birliği için mücadele edeceğiz. Demokratik işleyişi, örgütsel bağımlılığı, üyenin karar ve faaliyet sürecine katılımını esas alacağız işyerinde baskılara ve anti demokratik uygulamalara son vereceğiz. Yıllardır uygulanmakta olan ve emek dünyasını içinde bulunduğu çıkmazlara sürükleyen sendikal anlayışı ters çevirmek istiyoruz. İşlemeyen dişlileri döndürmek ve çalışmayan mekanizmaları artık çalıştırmak istiyoruz. Artık birlik, mücadele ve zafer zamanı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2013, 00:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER