Muhasebecilerden Vergi Dairesi’ne ziyaret

Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yatağan Temsilciliği, 31’inci Vergi Haftası dolayısıyla Yatağan Vergi Dairesi’ni ziyaret etti.

Muhasebecilerden Vergi Dairesi’ne ziyaret

Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yatağan Temsilcisi Gülümser Aydın, beraberinde oda üyeleriyle birlikte, 31’inci Vergi Haftası dolayısıyla Yatağan Vergi Dairesi Müdürü Metin İnci’yi ziyaret etti.

Aydın, burada yaptığı açıklamada, “Atatürk, ‘Vatandaşın Hazineye karşı mükellefiyetinin, en mühim vazife olduğunu anlatmak için yorulmamak lazımdır’ diyor. Atatürk’ün bize yol gösteren sözünde de belirttiği gibi Hazineye karşı vatandaşın en önemli yükümlülüğünü anlatmaya devam edeceğiz. Bu konuda en önemli görevin biz mali müşavirlere düştüğünü bilmekteyiz. Mali müşavirler, vergisel yükümlülüklerin yerine getirilmesinde idare ile mükellef arasında bir tür köprü görevi görmektedir. Vergi bilincinin yüksek olduğu toplumlarda vatandaşlar ödedikleri vergilerin kendilerine ne şekilde döneceğini, dolayısıyla ödedikleri vergilerin nerelere harcandığını bilirler ve bunun neticesinde üzerlerine düşen vergi ile ilgili yükümlülüklerini kendilerinden beklenildiğini gibi içlerinden gelerek yaparlar. Burada yine iş bize meslek mensuplarına düşüyor. Mükellefler, vergisel sorumlulukları hakkında ne kadar fazla bilgilendirirsek vergiye gönüllü uyum o kadar artacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, müdürümüzün, tüm çalışanların ve bizim hatta tüm mükelleflerin Vergi Haftası’nı kutlarız” diye konuştu.

İnci ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Aydın ve beraberindekilere teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68