banner80

Muhtarlar Günü, Yatağan’da kutlandı

Muhtarlar Günü nedeniyle Yatağan ilçesinde tören düzenlendi. Pandemi nedeniyle asgari katılımla gerçekleştirilen törenin ardından herhangi bir program düzenlenmedi.

Muhtarlar Günü, Yatağan’da kutlandı

Yatağan ilçesinde, Muhtarlar Günü nedeniyle Yatağan Muhtarlar Derneği tarafından Atatürk Anıtında tören düzenlendi. Törene, Dernek Başkanı Kemalettin Uslu, yönetim kurulu üyeleri ve az sayıdaki muhtarlar katıldı.

Anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Uslu, burada yaptığı konuşmada, “19 Ekim 2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, 19  Ekim gününün devletimiz tarafından ‘Muhtarlar Günü’ olarak belirlenmesi, devletimizce en küçük yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir. Bu günün kutlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Muhtarlar Günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

Gelenek haline gelen, Muhtarlar Günü programının ardından ilçe protokolüyle gerçekleştirilen yemek programı ise, pandemi nedeniyle bu yıl düzenlenmedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68