banner80

Mürsel Alban: "MUÇEV talana doymuyor"

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban yaptığı açıklamada, "MUÇEV'e Cumhurbaşkanı Yazlık Sarayı’nın hemen yanındaki koya Yat Yanaşma Yeri Yapımı Projesi verildi" dedi.

Mürsel Alban: "MUÇEV talana doymuyor"

Karacasöğüt Mahallesi’ne giden CHP’li Alban, partililer ve vatandaşlarla birlikte açıklama yaptı. Alban, MUÇEV’in kıyı ve koyları işgal etmeye devam ettiğini belirterek, “Şu anda bulunduğumuz yerde, 400 metrekare alanda bir iskele var. Burayı genişletmek için daha önce bir proje yapılmış fakat iptal edilmiş. Şimdi ise MUÇEV’e verilen projeyle burası 40 bin 893 metrekareye çıkarılıyor. Yani 100 kat burası büyütülüyor. Koy tamamen halkın kullanımına kapatılıyor” dedi.

Daha önce burası için istenen ÇED raporunun bu projede kaldırıldığını ve bu işlemi yapanların suç işlediğini vurgulayan Alban, gerekli olan hukuki mücadeleyi başlatacağını ve suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

"MUĞLA VALİLİĞİ TARAFINDAN ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR KARARI VERİLDİ"

Alban şu ifadeleri kullandı: "MUÇEV’in Marmaris’e toplam 42 bin 893 metrekarelik alana yapmayı planladığı ‘yat yanaşma yeri kapasite artırımı projesi’ Muğla Valiliği tarafından ‘ÇED gerekli değildir’ kararı verildi. Proje gerçeklemesi halinde 187 yatın bağlanabileceği bu iskele için 8 milyon 445 bin TL harcanacak. Daha önce başta Muğla olmak üzere birçok şehirdeki kıyıların işletme hakkının ihalesiz şekilde verilmesiyle gündeme gelen MUÇEV’e, şimdi de yat yanaşma ve tekne bağlama iskelesi projesi ihalesiz olarak verildi. Tüm tepkilere rağmen çalışmalarını sürdüren MUÇEV’in yönetim kurulunda AKP’ye yakın birçok isim ve bürokrat bulunuyor."

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68