MUSA GÖKBEL’DEN SENDİKALARA ZİYARET

Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinin ve kömür sahalarının Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na devredilmesi ve 2016 yılı sonuna kadar özelleştirilecek olması nedeni ile Yatağan’da bulunan Maden İş ve TES İş sendikalarını ziyaret eden CHP’li Muğla Büyük Şehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel, “İktidar freni boşalmış kamyon gibi” sözleri ile AK Parti iktidarını eleştirdi.

MUSA GÖKBEL’DEN SENDİKALARA ZİYARET
 2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’den (CHP) Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Aday Adayı olan 18. Dönem Milletvekili Musa Gökbel bir dizi ziyaret için Yatağan’a geldi. Yatağan gezisi kapsamında Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanlığı ve TES İŞ Sendikası Yatağan Şubesi’ni ziyaret eden Gökbel yaptığı açıklamada; “AK Parti iktidarı halkın parası ile yapılan bunca yıllık emeği satmaya çalışıyor. Yatağan işçisinin bunun karşısında dik duracağına inanıyorum. Enerji ve maden işçilerine yapacakları eylemlerde sabır diliyorum. Özelleştirmede AK Parti İktidarı kadar bizlerde suçluyuz. Bu duruma gelinmesinde herkesin hataları var. Dileriz ki bu özelleştirme konusu burada biter. Bu işin bitmesi için sadece imza kampanyası düzenlemek yetmez. Ben ve ekibim de gittiğimiz yerlerde 400 imza topladık. Yapılacak olan her türlü karşı duruşta sendikaların, halkımızın yanındayız. Direniş dış tahriklere kapılmadan, dağılmadan sürdürülmelidir.  Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

Maden İş Sendikası Yatağan Şubesi’nde Sendika yöneticileri ve Başkanı Süleyman Girgin tarafından karşılanan Gökbel, sendikaların haklı mücadelesinde yanlarında olduklarını belirterek; “Bizler insanları kavgaya sevk etmiyoruz, sadece kendi mallarını daha fazla sahiplenmeleri için çalışıyoruz. Tek temennimiz iktidarın bu yanlış politikadan vazgeçmesidir” şeklinde konuştu.

Musa Gökbel’in ziyareti sırasında konuşan Maden İş Sendikası Şube Başkanı Süleyman Girgin; “Bizim derdimiz kimseye düşmanlık yada huzur bozmak değil, bizim derdimiz halka zimmetlenen halkın malına sahip çıkmak. İlçemizde 2000 yılında da benzer olaylar yaşandı. O zaman özelleştirmeyi halkımızın da desteği ile geri püskürttük. O zamandan bu yana köprünün altından çok sular aktı. Milli olan ne varsa kalktı. Milli değerler, milli bayramlar… Şimdi de yine özelleştirme ile karşı karşıyayız. Amacımız hükümetin bir an evvel bu yanlışı düzeltmesi, özelleştirme politikasına son vermesidir. Özelleştirme kararı kaldırılana kadar mücadelemiz devam edecektir. Sizlere de şahsım, şube yönetimi ve emekçiler olarak yaptığınız ve yapacağınız tüm destekler için çok teşekkür ediyor, seçimlerde başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Musa Gökbel, Maden İş Sendikası ziyaretinin ardından TES İŞ Sendikası Yatağan Şubesini ziyaret etti. CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel’i TES İŞ Sendikası Yatağan Şubesi’ndeki ziyaretinde şube başkanı Fatih Erçelik ve sendika yöneticileri ile sendika üyesi işçiler karşıladı. TES İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik; “Bizler 2000 yılında yaptığımız gibi sonuna kadar işyerlerimizin satılmaması için mücadele edeceğiz. Mücadelemiz her ne olursa olsun satış kararı iptal edilene kadar devam edecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER